آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185617
تاریخ انتشار : 12 تیر 1395 10:58
تعداد بازدید : 664

همکاری بی ام و و اینتل در ساخت خودروان

دهه آینده دهه خودروهای بدون راننده خواهد بود و در همین راستا چندین شرکت گوی سبقت را از رقبا ربوده اند و می خواهند آینده خودروسازی را در دست بگیرند. حدودا یک ماه پیش پیوستن بی ام و به این بازار به گوش رسید و خبرهای تازه نیز حاکی از آن است که این کمپانی برای رسیدن به هدف خود از دو شرکت فناوری پیشرفته دنیا یعنی اینتل و موبایل آی (Mobileye) کمک گرفته است.

Bloomberg- خبرها نشان می دهد که این شرکت های بزرگ، قصد دارند تا به صورت مشترک روی فناوری تولید خودروهای بدون راننده کار کنند و بخشی از بازار این اتومبیل ها در آینده را به خود اختصاص دهند. هنوز این خبر با واکنشی از سوی مسوولان بی ام و اینتل همراه نبوده است اما گفته می شود که این قرارداد همکاری به زودی اعلام و رسانه ای خواهد شد. گفته می شود در این قرارداد، شرکت نرم افزاری Mobileye قرار است از سیستم نرم افزاری جلوگیری از تصادف این شرکت در خودروهای بدون راننده تولیدی استفاده شود.
به نظر می رسد که این همکاری می تواند بسیار سازنده باشد چراکه مهارت اینتل در ساخت پردازنده در کنار تخصص بی ام و در تولید اتومبیل، می تواند مکمل یکدیگر باشند و محصولی ایده آل را تولید و روانه بازار کنند.
به نظر می رسد کمپانی های بزرگ خودروسازی نظیر بی ام و با همکاری شرکت های تکنولوژی می خواهند علیه غول های سیلیکون ولی نظیر کمپانی های اپل، گوگل و تسلا که پیشاپیش قصد خود را برای ورود به بازار خودروهای بدون راننده فاش کرده اند قیام کنند. کمپانی بی ام و در نخستین روزهای ماه جاری میلادی خبر داده بود که در پی ساخت خودروی بدون راننده ی لوکسی است که تا ۲۰۲۱ به بازار وارد خواهد شد.
بر اساس تحلیل ها قرار است کمپانی اینتل واحد پردازنده مرکزی مورد نیاز در خودرو را برای ارتباط اجزای بی شمار خودرو با نرم افزار های کمپانی موبایل آی ارایه کند. در هر صورت، اتومبیل های نسل آینده شباهت چندانی با خودروهای امروزی نخواهند داشت و بی تردید، از پیچیدگی بالایی برخوردار خواهند بود که سخت افزارهای قدرتمندی را برای پردازش اطلاعات و رایانش نیاز خواهند داشت. اینجاست که اینتل می تواند بهتر از هر شرکتی از پس تولید چنین سخت افزارهای قدرتمندی برآید. موبایل آی نیز یکی از بزرگ ترین تولیدکننده های سنسورهای دارای دوربین است که از آنها برای تشخیص دیگر خودروها یا عابران در خودروهای نسل جدید استفاده می شود. پیش بینی می شود محصولات این شرکت برای برخورداری از امکان نقشه خوانی و تصمیم گیری اتوماتیک ارتقا یابند. گفتنی است که بی ام و که بزرگ ترین مشتری محصولات موبایل آی است یکی از پنج شرکت خودروسازی جهان است که قرار است از ابتدای ۲۰۱۸ از نسل چهارم سیستم های موبایل آی برای تشخیص اتوماتیک اشیا و در جهت ارتقای امنیت خودروها استفاده کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :