آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185612
تاریخ انتشار : 12 تیر 1395 10:54
تعداد بازدید : 705

پاسخ معاون وزیر ارتباطات به انتقادات از وام وجوه اداره شده

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات درباره انتقاد یکی از اعضای سابق کمیته وام های حمایتی وزارت ارتباطات در خصوص نحوه عملکرد این کمیته که گفته بود نتایج دو ماه ارزیابی را دور ریختند و سلیقه ای وام دادند، گفت: در این کمیته چندین نهاد دولتی و خصوصی مانند سازمان نظام صنفی رایانه ای و سندیکاها عضو هستند.

خبرگزاری فارس- امیرحسین دوایی افزود: بنابراین هیچ کدام از اعضا از جمله سازمان نظام صنفی رایانه ای نقش مستقیمی در انتخاب های این کمیته ندارند و کمیته تکلیف قانونی را مشخص می کند.
وی ادامه داد: حتی سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز به عنوان یکی از بازیگران این کمیته، نماینده ای در کمیته دارد و این سازمان یا معاونت های وزارت ارتباطات به تنهایی اقدامی را انجام نمی دهند.
دوایی با بیان اینکه برای اولین بار است که موضوع کنار گذاشتن ارزیابی ها و سلیقه ای وام دادن را می شنوم، گفت: شاید برخی انتظارات مطابق با هدف این کمیته نبوده که برآورده نشده است. طرح ها برای تخصیص اعتبار وارد کمیته و داوری می شوند و تمامی تلاش ما این است که وجوه به بهترین شکل 
استفاده شود.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در پاسخ به اینکه «پرداختی ها هم تاکنون بسیار جزیی است»، گفت: اگر بنا باشد تمامی اعتبار واگذار شود متقاضی وجود دارد، اما قرار نیست اعتبار به‎صورت کامل مصرف شود؛ بلکه هدف این است که تسهیلات به کسانی واگذار شود که در مسیر تعیین شده هزینه کنند و بازگشت تسهیلات نیز امکان پذیر باشد تا چرخه ادامه یابد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :