آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185611
تاریخ انتشار : 12 تیر 1395 10:54
تعداد بازدید : 669

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد:

آمادگی همکاری وزارت ارتباطات با شهرداری ها در حوزه اینترنت چیزها

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات با بیان برگزاری همایش شهر هوشمند گفت: وزارت ارتباطات آمادگی دارد با شهرداری ها پروژه های مشترکی را در حوزه اینترنت چیزها (Internet Of Things) و داده های عظیم (Big Data) جهت توسعه هوشمندسازی شهرهای کشور تعریف کند.

فناوران- خسرو سلجوقی افزود: طول عمر موضوعاتی مانند اینترنت چیزها و داده های عظیم  چندان زیاد نیست و این فرصت برای محققان، تولیدکنندگان بازار و شرکت های دانش بنیان فراهم است که نه تنها در این حوزه ها منطبق با شرایط روز دنیا جلو بروند که حتی پیشتاز نیز باشند. 
وی گفت: یکی از کاربردهای مهم و ملموس اینترنت اشیا و داده های عظیم، در حوزه هوشمندسازی شهرهاست. اکنون می توان بسیاری از خدمات شهری را در حوزه های مختلف با استفاده از اینترنت چیزها به عنوان بازوی سخت افزاری و بحث داده های عظیم را به عنوان بازوی نرم افزاری به صورت هوشمند ارایه کرد.
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات گفت: لازمه این کار ایجاد یک هم افزایی میان بازیگران این حوزه ازجمله شهرداری ها، پژوهشگران و بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان است که بنیان این کار در سال گذشته در همایش «زیرساخت و فرصت های سرمایه گذاری شهر هوشمند» گذاشته شد.
سلجوقی ادامه داد: دوره دوم این همایش باید بر کاربردها تمرکز داشته باشد. اکنون شاهد استفاده از بخشی از کاربردهای شهر هوشمند در برخی از شهرهای کشور هستیم که می تواند این موضوع بسیار گسترده تر شود.
وی گفت: گروه های پژوهشی در پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت ارتباطات درحال کار بر اینترنت چیزها و داده های عظیم هستند و ما این آمادگی را داریم که پروژه های مشترکی را با شهرداری ها برای توسعه کاربردهای این فناوری ها در شهرهای هوشمند تعریف 
کنیم.
براساس این گزارش، دومین همایش زیرساخت و فرصت های سرمایه گذاری شهر هوشمند اول و دوم شهریور در مرکز همایش های بین المللی  برج میلاد تهران برگزار می شود. 
علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر می توانند به سایت iransmartcity.ir مراجعه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :