آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185487
تاریخ انتشار : 9 تیر 1395 11:24
تعداد بازدید : 589

سامسونگ اولین چاپگر با پردازنده چهارهسته ای را معرفی کرد

تا چند سال پیش اگر کاربری قصد خرید یک گوشی هوشمند، تبلت، لپ تاپ یا یک وسیله کامپیوتری با سرعت بالا را داشت، باید به مشخصات پردازشگر (CPU) توجه می کرد، اما امروزه فقط سرعت پردازشگر یک دستگاه ملاک سرعت بیشتر آن نیست؛ بلکه با به کارگیری پردازشگرهای چندهسته ای، دستگاه ها می توانند به طور همزمان دستورات بیشتری را پردازش کنند.

موبنا - به کارگیری این فناوری در دستگاه های چاپ تحولی مهم در صنعت چاپ به شمار می رود. در همین راستا و در ادامه راه حل های تجاری سامسونگ در صنعت چاپ، این شرکت به تازگی اولین چاپگر با پردازشگر چهارهسته ای در مدلMultiXpress 7 (MX7) را در اختیار کاربران قرار داده است. 
چاپگر جدید MX7 سامسونگ شامل جدیدترین فناوری چاپ در جهان است. سامسونگ که پیش از این اولین چاپگر دو هسته ای جهان را در سال ۲۰۱۲ معرفی کرده بود، با معرفی چاپگر MX7، رهبری خود را در صنعت چاپ تداوم بخشید. با این چاپگر، طیف گسترده ای از کاربران که حجم چاپ بالایی دارند، می توانند با سرعتی دو برابر چاپگرهای چندمنظوره معمولی، عملکرد بسیار بالاتری را تجربه کنند.
وقتی کاربران علامت چهارهسته ای را روی وسایل کامپیوتری می بینند، از آن دستگاه انتظار سطح بالایی از عملکرد را دارند. سامسونگ نیز با ارایه راه حل های چاپ در این صنعت، به دنبال بالا بردن استانداردها و همچنین ارایه سطح بالایی از عملکرد دستگاه ها مطابق با نیاز کاربران است. شاید پردازشگر چهارهسته ای شبیه یک تراشه واحد به نظر برسد، اما درواقع دارای چهار واحد پردازش مرکزی است. اگرچه هر هسته به عنوان پردازشگری مجزا عمل می کند، اما برای افزایش بهره وری و توان به صورت هماهنگ با سه هسته دیگر کار می کند. 
MX7 از پردازنده چهارهسته ای خود برای ارایه عملکردی بهتر به کاربرانی استفاده می کند که برخی مشکلات را هنگام چاپ انواع اسناد مانند پاورپوینت (Power Point)، ورد (Word) و پی دی اف (PDF) تجربه کرده اند. هنگامی که چهارهسته همزمان با هم در یک پردازنده کار می کنند، خروجی بهتر و سرعت بهره وری بالاتری ارایه خواهند کرد. 
همچنین زمانی که همزمان فرمان های متعددی صادر می شوند، تنها دستگاهی با پردازنده چهارهسته ای می تواند به راحتی و به صورت موازی دستورات را اجرا کند، بدون اینکه فشاری اضافی به دستگاه وارد آید. در یک پردازنده چهارهسته ای، وظایف به صورت خودکار بین هر هسته توزیع می شوند. به عنوان مثال، تمام کارهای مختلف پردازش چاپ مانند انتقال سیگنال های الکترونیکی به سیگنال های چاپ و همچنین کنترل UI، XOA، پردازش تصویر و فکس به شکل خودکار میان هسته ها توزیع می شوند. نتیجه این عملکرد، پردازشی با سرعتی دو برابر بیشتر از یک چاپگر چندمنظوره معمولی با پردازنده دوهسته ای خواهد بود. یکی دیگر از مزایای چاپگر MX7، فناوری پردازش تصویر منحصربه فرد سامسونگ، ReCP است. ReCP به پردازنده چهارهسته ای اضافه شده است تا زمان موردنیاز برای اجرای یک برنامه جداگانه جهت پردازش تصاویر را به حداقل برساند و باعث افزایش کیفیت تصاویر چاپی شود. درنتیجه سرعت چاپ بیشتر و اسکن اسناد دقیق تر خواهد شد. همچنین، این فناوری مانع از ایجاد فضای سفید و گسترش رنگ در متن می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :