آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185484
تاریخ انتشار : 9 تیر 1395 11:21
تعداد بازدید : 763

تحریم آمریکا علیه ZTE دو ماه دیگر تعلیق شد

دولت آمریکا تعلیق تحریم ها علیه شرکت ZTE چین را ۲ ماه دیگر تمدید کرد. این شرکت به اتهام همکاری با ایران در فهرست تحریم های آمریکا قرار گرفته بود.

رویترز - وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد دولت آمریکا تعلیق محدودیت های شدید صادراتی اعمال شده علیه شرکت ZTE چین را به دلیل ادعای نقض تحریم های ایران تا 30 اوت تمدید کرده است.
مجوز تمدیدشده وزارت بازرگانی به ZTE اجازه می دهد صادرات تجهیزاتی که در آن تکنولوژی آمریکایی به کار رفته را ادامه دهد. این وزارتخانه در ماه مارس اعلام کرده بود که نخستین دور تعلیق این محدودیت ها ممکن است در صورت همکاری شرکت ZTE با دولت آمریکا تمدید شود.
کارشناسان معتقد بودند محدویت های صادراتی آمریکا علیه این شرکت جزو شدیدترین محدودیت های اعمال شده تاکنون است و موجب اختلال در زنجیره عرضه محصولات ZTE در سطح جهان خواهد شد.این محدودیت ها شرکت های آمریکایی را از فروش هرگونه تکنولوژی، نرم افزار یا تجهیزاتی نظیر تراشه ها و پردازنده های تولید آمریکا به شرکت ZTE منع می کرد. این تصمیم همچنین تولیدکنندگان نرم افزار را از فروش نرم افزارهای رایجی نظیر مایکروسافت ویندوز یا به روزرسانی آنها برای شرکت ZTE منع می کند.
اما مدت کوتاهی پس از وضع این محدودیت ها در ماه مارس، وزارت بازرگانی آمریکا پیشنهاد کرد که این محدودیت ها برای مدت سه ماه تعلیق شود که موعد این تعلیق در روز 30 ژوئن (فردا) به اتمام می رسد. وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرده که این تعلیق تا دو ماه دیگر تمدید می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :