آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185482
تاریخ انتشار : 9 تیر 1395 11:6
تعداد بازدید : 873

حال بازی سازهای موبایلی رو به بهبود است

معاون حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای معتقد است وضعیت بازی سازهای ایرانی در حوزه بازی های موبایلی نسبت به گذشته بهبود یافته است.

ایسنا- مهرداد آشتیانی گفت: صنعت بازی ما یک حالت گذار را طی کرد. هفت سال پیش عمده صنعت بازی ما به سمت بازی های رایانه ای شخصی بود و در این حوزه بازی های ما باید با بازی های خارجی که با بودجه های چندصدمیلیون دلاری ساخته و در مغازه ها با یک قیمت عرضه می شد، رقابت می کردند و شما می توانستید پرهزینه ترین بازی خارجی را با همان هزینه بازی ایرانی دریافت کنید. این مساله باعث شد که ما نتوانیم در حوزه بازی های PC شاهد یک محیط سالم و منطقی اقتصادی باشیم.
وی با بیان اینکه از حدود چهار سال پیش، با رشد صنعت بازی های موبایلی در جهان و رشد دستگاه های همراه هوشمند در کشور، صنعت بازی های رایانه ای ایران هم به سمت بازی های موبایل گرایش پیدا کرد، افزود: در حال حاضر درصد بالایی از تولیدات ما روی موبایل است. در موبایل به دلیل اینکه استورها یا فروشگاه های موبایل داخلی خودشان کپی رایت را رعایت می کنند و بازی های خارجی به صورت قانونی و با رقم های بین المللی در این مارکت ها عرضه می شوند، رقابت برای بازی سازهای ایرانی وضعیت بهتری دارد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :