آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184958
تاریخ انتشار : 1 تیر 1395 10:52
تعداد بازدید : 770

باج افزارها سر از تلویزیون درآوردند

اگر شما ساعت، تلویزیون، یخچال و یا هر دستگاه هوشمندی دارید که به اینترنت متصل باشد، باید از آخرین علایق جرایم سایبری در زمینه اینترنت چیزها آگاه باشید: باج افزارها!

ایسنا-  باج افزارها پس از هدف قرار دادن بیمارستان ها، دانشگاه ها و تجارت ها، روی صفحه تلویزیون های هوشمند ظاهر شده اند.
نسخه جدیدی از باج افزار Frantic Locker که بیشتر با نام FLocker شناخته می شود، حالا این توانایی را دارد که تلویزیون هوشمند شما را آلوده و آن را قفل کند تا زمانی که شما باج مورد نظر را بپردازید.
باج افزار FLocker که در ماه مه سال 2015 شروع به کار کرد، در ابتدا گوشی های هوشمند اندروییدی را هدف قرار داد و توسعه دهندگان آن به طور پیوسته این باج افزار را به روز کرده و آن را با تغییرات سیستم عامل اندرویید 
هماهنگ کردند.
کاری که نسخه جدید FLocker با تلویزیون های هوشمند اندروییدی می کند این است که صفحه دستگاه را قفل می کند، پیامی تقلبی را از پلیس سایبری و یا سایر نهادهای اجرای قانون نمایش می دهد و افراد را متهم به جرایمی می کند که مرتکب نشده اند و در نهایت درخواست مبلغی حدود 200 دلار به عنوان باج می کند تا تلویزیون آلوده شده را باز کند.
اگرچه نوع جدیدی از FLocker فایل های موجود در دستگاه آلوده را کدگذاری نمی کند، این قابلیت را دارد که داده ها را شامل مخاطبان، شماره تلفن، اطلاعات دستگاه و داده های مکانی را  سرقت کند.
البته گزارش محققان آشکار نکرده است که FLocker چطور می تواند تلویزیون های هوشمند را آلوده کند، اما به این نکته اشاره کرده که باج افزارها عموما از طریق اس ام اس ها و یا لینک های مخرب از راه می رسند.
بنابراین برای احتراز از آلوده شدن به باج افزار، شما باید هنگام گشتن در اینترنت و دریافت پیام های متنی یا ایمیل هایی از منابع ناشناخته محتاط باشید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :