آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184953
تاریخ انتشار : 1 تیر 1395 10:48
تعداد بازدید : 655

درخواست ورود پلیس فتا به مبادله اشیای تاریخی در فضای مجازی

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی از ریاست دادسرای ناحیه ۳۱ جرایم رایانه ای خواست تا موضوع برخورد قانونی با متخلفان در زمینه خرید و فروش اشیای تاریخی در فضای مجازی را مورد توجه و پیگیری قرار دهند.

فناوران- سردار رحمت الهی، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیگیری موضوع خرید و فروش اشیای تاریخی و تقلبی در فضای مجازی را از ریاست دادسرای ناحیه 31 جرایم رایانه ای و فناوری اطلاعات تهران درخواست کرد و برخورد قانونی با متخلفان این حوزه در محاکم قضایی را مورد تاکید قرار داد.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی با بیان گسترش ترفند درج آگهی تبلیغ فروش اموال تاریخی فرهنگی و تقلبی در صفحات مجازی به عنوان شیوه نوین در امر کلاهبرداری، از انتشار آگهی تبلیغاتی اخیر در سایت خرید و فروش آنلاین با موضوع فروش کاشی های متعلق به مجموعه تاریخی فرهنگی نیاوران و بازتاب گسترده آن در رسانه های جمعی، با تاکید بر محتوای کذب آگهی مندرج، به عنوان نمونه و مصداق بارز وقوع جرم در این حوزه نام برد.
سردار رحمت الهی افزود: در ادامه روند پیگیری های صورت گرفته از سوی یگان حفاظت، مراتب  رسیدگی  موضوع از سوی دادسرای ناحیه 31 جرایم رایانه ای و فناوری اطلاعات تهران به پلیس فتا ارجاع و روند بررسی موضوع در دستور کار قرار دارد.
 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :