آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184946
تاریخ انتشار : 1 تیر 1395 10:42
تعداد بازدید : 752

باوری اشتباه که باید فراموش کنید

فرصت خرید از مراکز شیک فروش موبایل را از دست ندهید

همه ما وقتی فروشگاه شیک و پر زرق و برقی می بینیم از ترس گرانی اجناسش معمولا وارد نمی شویم و ترجیح می دهیم از فروشگاه هایی که معمولی تر به نظر می رسند خرید کنیم. این موضوع درباره بازار موبایل هم صدق می کند.

ساحره چمنی
شاید یکی از دلایلی که سال ها طول کشید تا بازار موبایل ایران رونق بگیرد، همین موضوع زرق و برق مرکز خرید «بازار موبایل ایران» بود. البته کم کم پای خانواده ها نیز به این مرکز خرید باز شد اما این پاساژ آنطور که انتظار می رفت هنوز به رونق نرسیده و باز هم اکثر مردم می ترسند به فروشگاه های آن وارد شده و حتی قیمت بپرسند و ترجیح می دهند از فروشگاه های مراکز خرید مجاور که به نظر کوچک تر و ساده تر به نظر می رسد، خرید کنند. به این ترتیب است که معمولا و در بسیاری از موارد این مشتری است که متضرر می شود.
البته قصد نداریم که فروشگاه های کوچک در مراکز خریدی که به لحاظ ظاهری شکیل و شیک نیستند را زیر سوال ببریم بلکه درصددیم آن دسته از مشتریان که نگران ورود به فروشگاه های شکیل دارند را ترغیب کنیم که خرید از این فروشگاه ها را امتحان کنند.
یکی از بزرگ ترین مشکلات ما این است که تصور می کنیم فروشگاه هایی که به لحاظ ظاهری شکیل تر و بزرگ ترند، گران فروش هستند و فروشگاه هایی که ساده تر و شلوغ ترند ارزان می فروشند؛ مصداق این قضیه در همین مراکز خرید واقع شده در خیابان جمهوری وجود دارد. 
چارسو یکی از بزرگ ترین مراکز خرید موبایلی تهران است که فروشگاه های بزرگ و بسیار شیکی دارد، اما اگر به این مرکز خرید سر زده باشید، حتما کم رونقی این پاساژ باعث شگفتی شما هم شده باشد.
از هر خریداری در آن اطراف بپرسید که چرا چارسو یا بازار موبایل ایران را برای خرید انتخاب نمی کنید، قطعا به شما می گوید که شنیده ایم گران فروش اند. اما اگر به این مراکز خرید سر بزنید نه تنها محیطی سالم و شکیل با هوایی مطبوع دارد، بلکه وجود نمایندگی های فروش اصلی برندهای موبایل نمی توانند قیمتی بالاتر از قیمت تعیین شده از سوی برندها را در اختیار مشتریان قرار دهند. حتی امکان تست گوشی های مختلف وجود دارد.
شاید گاهی گول قیمت های کاذبی را بخورید که از سوی فروشندگان مختلف ارایه می شود، اما بعد از اینکه قیمت ها به تدریج و با اضافه شدن موارد مختلف افزایش یافت تازه متوجه می شوید که نه تنها ارزان نخریده اید، بلکه کلاه هم سرتان رفته است.
کالای موبایل از جمله اقلامی است که این روزها قیمت های مختلفی برایش تعریف می شود و به هر فروشگاهی که سر بزنید قیمت متفاوتی در اختیارتان قرار می گیرد. 
در این میان برخی از فروشندگان عموما با ارایه قیمتی پایین تر از قیمت واقعی، خریدار را به داخل فروشگاه می کشند و سپس با ترفندهایی از ارایه برچسب و نصب فلان نرم افزار و فعال سازی فلان بخش نرم افزاری گوشی، ارایه کیف و قاب محافظ، بالاخره قیمتی بسیار بالا از خریدار طلب می کنند و با چنان چرب زبانی مشتری را وادار به خرید می کنند که تا مدت ها خریدار حتی اگر قیمت واقعی گوشی را از زبان سایرین بشنود، باز هم نمی پذیرد که گول خورده و قیمتی بسیار بالا برای خرید گوشی پرداخته است. 
اما اگر یک بار از مراکز خرید و فروشگاه هایی که شاید خیلی شکیل به نظر می رسند خرید کنید قطعا خاطره خوش خرید همیشه برای تان می ماند چرا که نه قیمت کاذبی تحویل تان می دهند و نه با ارایه نرم افزار و هزاران ترفند مختلف مجبورتان می کنند تا قیمت بسیار بالاتری از قیمت اصلی گوشی پرداخت کنید. 
بنابراین توصیه می کنیم یک بار خرید گوشی از مراکز خرید بزرگ و شکیل را امتحان کنید و گول چرب زبانی فروشندگان را نخورید.
 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :