آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184945
تاریخ انتشار : 1 تیر 1395 10:40
تعداد بازدید : 641

دبیرخانه همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‎گذاری شهر هوشمند:

علاقه‎مندان به ارایه مقالات شهر هوشمند تا آخر تیرماه مهلت دارند

با توجه به برگزاری دومین همایش زیرساخت و فرصت های سرمایه‎گذاری شهر هوشمند اول و دوم شهریورماه در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران، علاقه‏مندان می‏توانند مقالات خود را در این رابطه تا تاریخ 31 تیرماه به دبیرخانه این همایش ارایه دهند.

فناوران- برخی از موضوعات و عناوین پیشنهادی مقالات این همایش که با تمرکز بر توسعه خدمات بر بستر زیرساخت های شهر هوشمند برگزار خواهد شد، عبارتند از مفاهیم نظری و معماری، مدل های کسب و کار و کاربردهای نوآورانه، مدل های مشارکت با هدف اقتصادی کردن طرح های شهر هوشمند،  منابع انسانی و تخصص های لازم برای شهرهای هوشمند، طراحی کاربر محور و مشارکت پذیر خدمات و سامانه های شهر هوشمند، پایداری خدمات شهرها و شهر هوشمند، کاهش مصرف انرژی و آلودگی هوا و ایمنی دوچرخه سوار و عابر پیاده در شهر هوشمند شهر هوشمند و بسیاری موضوعات دیگر که علاقه‏مندان می‏توانند با مراجعه به سایت همایش به آدرس iransmartcity.cnf.ir نسبت به آن اطلاع یابند.
در این مقالات همچنین باید تدوین راهکارهایی برای ارایه خدمات بهتر و هوشمندانه به شهروندان و فعالان اقتصادی به منظور صرفه جویی در زمان و ارتقای کیفیت زندگی و کسب و کارها مورد توجه قرار گیرد.
توجه به سیاست ها و مقررات حاکمیتی و تعامل پذیری، استانداردها، امنیت و محرمانگی،  و ارزش های فرهنگی در سناریوها و طرح های هوشمندسازی شهرها و خدمات مرتبط به عنوان محورهای الزامی در مقالات در نظر گرفته شود.
در تمام موضوعات اعلام شده، توجه به یک یا چند محور مدل های مفهومی، اصول راهنمایی و نقشه راه، معماری، طراحی، فناوری، مشخصات و دسترسی های باز، سامانه ها و خدمات مد نظر است.
هر یک از موضوعات اصلی پیشنهاد شده مقالات، محدود به کاربردهای ذیل آن نیست و به هر کاربرد دیگر مورد نیاز در یک شهر هوشمند قابل تعمیم است. بنابراین محققان می توانند سایر موارد کاربردی در شهر هوشمند را با توجه به اهداف و محورهای اصلی همایش انتخاب و ارایه کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :