آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184942
تاریخ انتشار : 1 تیر 1395 10:38
تعداد بازدید : 705

ایجاد کریدور ICT در وزارت ارتباطات

معاون فناوري و نوآوري وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات به تشريح پروژه «ايجاد یک كريدور فناوري اطلاعات و ارتباطات» پرداخت.

وزارت ارتباطات- امیر حسین دوایی معاون فناوري و نوآوري وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات با بیان این که این پروژه يكي از پروژه هاي اصلي اقتصاد مقاوتي در این وزارت خانه است گفت: افزايش توليد ناخالص ملي و افزايش درآمد از طريق صادرات محصولات و خدمات برتر، محيط زندگي با كيفيت با رويكردهاي محيط زيست سبز و انرژ هاي پاك، ايجاد محيط اجتماعي، ارزشي و فرهنگي جذاب براي افراد خلاق و كارآفرين، ايجاد و توسعه خوشه هاي فناوري با هدف كسب مزيت هاي رقابتي در سطح جهان و كمك به رشد متوازن و هم افزايي بين شركت هاي بزرگ و كوچك از جمله اهداف ايجاد مناطق ويژه فناوري اطلاعات و ارتباطات است.
معاون فناوري و نوآوري وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات افزود: در اين مناطق همچنین مي توان شاهد اشتغال زايي تخصصي و غير متكي به دولت، جذب سرمايه گذاران خطر پذير و ايجاد زيرساخت ها و مشوق هاي قانوني براي جذب و استقرار شركت هاي بين المللي و ايجاد فضاي يادگيري متقابل بود.
دوايي گفت: در بحث كريدور فاوا، فرمول چند پهنه اي را اعمال كرديم زيرا فاكتورهاي موجود براي يك كريدور بزرگ در وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات وجود دارد. معاون فناوري و نوآوري وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: منطقه ويژه فرودگاهي پيام به عنوان شهرك صنعتي ICT براي جذب سرمايه گذاران خارجي و داخلي دانش بنيان پارك فناوري فاوا واقع در كيلومتر ۱۹ اتوبان كرج، پژوهشگاه ICT، پژوهشگاه فضايي و پژوهشكده سامانه هاي حمل و نقل فضايي به عنوان نهادهاي علمي و پژوهشي و همچنين سايت بومهن به عنوان مجراي ارتباطات اينترنتي كشور و تله هاوس ارتباطات منطقه اي از جمله اين فاكتورها هستند. دوايي افزود: گفتني است كه فاكتورهاي ديگري نظير پست بانك به عنوان بانك تخصصي و خطرپذير براي حمايت از شركت هاي فعال در زمينه ICT و دانشكده علمي-كاربردي پست و مخابرات به عنوان درگاه كريدور براي ارتباط با دانشگاه ها با هدف تربيت نيروهاي متبحر براي صنعت نيز وجود دارد كه مي توان از پتانسيل آنها در ايجاد كريدور استفاده كرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :