آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184937
تاریخ انتشار : 1 تیر 1395 10:31
تعداد بازدید : 873

در قالب پروژه ده برابر كردن توليد محتواي داخلي

كنسرسيوم ارایه خدمات الکترونیکی به دانش آموزان تشکیل شد

در جلسه شوراي فني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات كه با حضور وزير ارتباطات و معاونين وی برگزار شد، نقشه راه توسعه ارتباطات و فناوري اطلاعات كشور و پروژه هاي ذيل اين نقشه راه مورد تصويب قرار گرفت.

وزارت ارتباطات - اين نقشه راه در راستاي رهنمودهاي مقام معظم رهبري و اجراي تفاهم نامه همكاري بين وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات با آموزش و پرورش و لزوم به كارگيري اين فناوري در برنامه هاي آموزشي، پرورشي و دانش آموزي است.وزير ارتباطات در این جلسه گفت: لازم است در حوزه توليد محتواي بومي به اصول تربيتي، اخلاقي و اسلامي در فضاي مجازي توجه ويژه شود.
وي با بیان موضوع سياست هاي اقتصاد مقاومتي و پروژه هاي تعريف شده در ذيل اين موضوع گفت: لازم است اين پروژه ها نيز بر اساس اين نقشه راه حركت كرده و همه بخش هاي درگير در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات در كشور اين نقشه راه را اساس حركت خود بدانند. 
در ادامه اين جلسه خسرو سلجوقي عضو هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات با ارايه گزارشي از روند اجراي تفاهم نامه همكاري اين دو وزارت و با بیان ظرفيت هاي ايجاد شده ناشي از برنامه اقتصاد مقاومتي و پروژه هايي كه ذيل اين موضوع مهم شكل گرفته اند گفت: در راستاي سياست هاي اقتصاد مقاومتي در وزارت ارتباطات و لزوم همكاري اين وزارت با ساير نهادهاي و دستگاه هاي مسوول، تفاهم نامه اي بين وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات با وزارت آموزش و پرورش امضا شد.
سلجوقي با بيان برخي زمينه هاي اجرايي و عملياتي اين تفاهم نامه گفت: در راستاي اين تفاهم نامه و اراده جدي دو وزارت براي پيگيري اين موضوع،  چندين كارگروه تخصصي و تلفيقي تشكيل شد تا بتوانند مطابق با سياست هاي اقتصاد مقاومتي و نقشه راه و پروژه هاي توسعه ارتباطات و فناوري اطلاعات بر مبناي اصول تربيتي و اسلامي و حفظ شعاير ديني و اخلاقي ترسيم و در شوراي فني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات تصويب شد.
وي با تاكيد بر ويژگي هاي اصلي سياست اقتصاد مقاومتي گفت: سه ويژگي مهم اقتصاد مقاومتي درونزا بودن، برون گرا بودن و حضور و مشاركت مردمي زمينه تمركز هرگونه اقدام در اين زمينه را با محوريت حضور بخش خصوصي و مردمي در جريان طراحي و اجراي پروژه ها فراهم ساخت.
سلجوقي افزود: بر اين اساس جمعي از شركت هاي بخش خصوصي و موسسات اسلامي مبادرت به تشكيل كنسرسيومي كردند كه به عنوان يكي از اولين اپراتورهاي اين حوزه، خدمات الكترونيكي دانش آموزي را ارايه خواهد كرد.
عضو هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات با تشريح برخي خدمات قابل ارايه توسط اين كنسرسيوم گفت: اين طرح ذيل پروژه ده برابر كردن توليد محتواي داخلي با رويكرد كسب وكار ديجيتالي با مشاركت حداكثري بخش خصوصي پيگيري و انجام خواهد شد.
سلجوقي در مورد لزوم ارايه خدمات به همه مردم در اقصي نقاط كشور گفت: در مناطق محروم و كمتر برخوردار نيز با بهره گيري از محل طرح هاي uso سعي مي شود حمايت ها و اعتبارات لازم تامين شود تا آنها نيز از نتايج اين طرح بهره مند شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :