آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184936
تاریخ انتشار : 1 تیر 1395 10:31
تعداد بازدید : 866

وعده مدیرعامل شرکت زیرساخت

منتظر ارزانی حداقل 20درصدی اینترنت باشید

قیمت ۲ بخش از زنجیره خدمات اینترنت شامل لایه انتقال و اینترنت زیرساخت کاهش یافت و اینترنت حداقل ۲۰ درصد برای کاربر نهایی ارزان می شود.

فارس- محمد جواد آذری جهرمی مدیرعامل شرکت زیرساخت، جزییات مصوبه اخیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره تعرفه اینترنت را تشریح کرد.
وی گفت: تغییرات قیمتی در راستای اصلاح مدل اقتصادی پهنای باند در کشور و منطبق با شبکه ملی اطلاعات اعمال شده است.
جهرمی با بیان اینکه کاهش قیمت در 2 بخش از زنجیره خدمات اینترنت در نظر گرفته شده، توضیح داد: در این مصوبه تعرفه انتقال و اینترنت طبق جداولی توامان کاهش یافته است.
معاون وزیر ارتباطات گفت: تعرفه شبکه انتقال در لایه 2 تا 84 درصد، شبکه انتقال در لایه 3 تا 72 درصد و تعرفه اینترنت زیرساخت نیز نزدیک به 40 درصد کاهش یافته است.
وی تاکید کرد: با این تغییرات کاهش قیمت دسترسی به اینترنت برای مصرف کننده نهایی اینترنت بیشتر از 20 درصد خواهد بود.
جهرمی گفت: پیش از این نیز با اقدام دیگری امکان کاهش قیمت پهنای باند داخلی به یک سوم قیمت پهنای باند خارجی برای شرکت ها فراهم شده است.مديرعامل شركت زيرساخت افزود: بنا بر درخواست كاربران، سرويس نامحدود DSL را خواهيم داشت كه نرخ آن اعلام خواهد شد كه مدل نهايي كه كاربر با آن روبر خواهد شد سبدي است كه به اندازه مصرف در برابر اينترنت بين المللي، اينترنت داخلي مجاني در اختيار خواهد داشت.
آذري جهرمي افزود: با پيشنهاد ارایه شده به كميسيون تنظيم مقررات، اين كميسيون در كاري فشرده و با نگاه به سند بالا دستي اجراي شبكه ملي اطلاعاتي و اصلاح مدل اقتصادي، بسته تعرفه اي جديد را داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :