آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184935
تاریخ انتشار : 1 تیر 1395 10:31
تعداد بازدید : 862

«فلفل» در بیمارستان استخدام شد

پپر، روبات انسان نمایی که برای درک احساسات و حالات انسان برنامه ریزی شده است، به تازگی کار جدیدی را پیدا کرده است و به عنوان متصدی پذیرش در دو بیمارستان بلژیک کار می کند.


BBC- پپر کلا با انسان ها انس زیادی دارد و تاکنون در چندین بانک، مرکز خرید و ایستگاه قطار راهش را باز کرده است و به عنوان کارمند در این بخش ها مشغول به کار است. اما این نخستین بار است که پایش را به یک محیط بیمارستانی و در واقع پزشکی گذاشته است.
سافت بنک، سازنده ژاپنی این روبات مدعی است که پپر اولین ربات ساخته شده در دنیاست که احساسات خود را منتقل می کند. جالب است که سافت بنک زمانی که فروش این روبات را شروع کرد در کمتر از یک دقیقه یکهزار واحد از آنها را فروخته است. این امر نشان می دهد که روبات های پپر در کار خود حرفه ای عمل می کنند و خیلی خوب با انسان ها تعامل می کنند و می توانند نیازهای آنها را برآورده کنند. این روبات انسان نما با قد 120 سانتی و وزن 29 کیلوگرمی اش به 19 زبان زنده دنیا مسلط است. پپر می تواند احساسات افراد را درک کند و از طریق حرکات دست، بدن و لحن صدا به آنها واکنش نشان دهد.
در واقع، یک شرکت بلژیکی به نام Zora Bots پپر را برای مراقبت های پزشکی و اجتماعی آماده کرده و در واقع برنامه ریزی آن را بهبود داده است و این روبات اکنون به عنوان مسوول پذیرش در کادر پزشکی در بیمارستان AZ Damiaan در اوستنده، بزرگ ترین شهر ساحلی بلژیک شروع به کار کرده است. 
پپر مسوول معرفی بیماران به بیمارستان، ارایه اطلاعات و راهنمایی کردن آنها به طبقه، اتاق یا بخش مورد نظر است. این روبات که با سرعت 3 کیلومتر در ساعت حرکت می کند، برای همراهی کردن بیمارانی که با سرعت آرام راه می روند، بسیار مناسب است. این روبات می تواند پس از یک بار شارژ کامل، به مدت 20 ساعت حرکت کند.
جالب است بدانید که پپر در اولین هفته فعالیت اش به صورت عمده در بخش زنان و زایمان این بیمارستان کار کرد. 
گفتنی است که پپر اولین روباتی نیست که در بیمارستان AZ Damiaan مورد استفاده قرار می گیرد، اما با این حال اولین روباتی است که با بیماران تعامل می کند و قابلیت هدایت و راهنمایی کردن آنها را دارد. پیش از این روباتی به نام Zora در این بیمارستان فعالیت می کرد، زورا از پپر کوچک تر است، سرعت کمتری دارد و اغلب در کلاس های ورزش های درمانی مورد استفاده قرار می گرفت.
پپر (Pepper)  به معنی فلفل است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :