آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184876
تاریخ انتشار : 31 خرداد 1395 11:48
تعداد بازدید : 676

کاهش سود وام بانکی تا چند روز آینده

رییس بانک مرکزی با بیان اقدام بانک‎ها در کاهش سود سپرده‎ها به ۱۵ درصد گفت: کاهش سود تسهیلات بانکی تا چند روز دیگر محقق می‎شود و این هم به صنایع کمک خواهد کرد.


تسنیم -  ولی الله سیف گفت: علاوه بر 16 هزار میلیارد تومانی که قبلا برای کمک به صنایع کوچک و متوسط در نظرگرفته شده است منابع مالی بیشتری هم در اختیار این واحدها قرار خواهد گرفت.
رییس کل بانک مرکزی افزود:  واحدهای تولیدی که کمتر از یک میلیارد تومان بدهی دارند می‎توانند بدون پرداخت 6 درصد جریمه دیرکرد وام های خود را برای یک سال تمدید کنند ضمن اینکه کاهش سود تسهیلات بانکی تا چند روز دیگر محقق می‎شود و این هم به صنایع کمک خواهد کرد.
وی همچنین با بیان اینکه روند کاهنده نرخ تورم همچنان ادامه دارد و در مدت یک تا دو ماه آینده به مرز تک رقمی می رسد، گفت: بر اساس منطق اقتصادی با کاهش نرخ تورم بی تردید نرخ سود بانکی باید کاهش پیدا کند.
سیف ادامه داد: تصمیمی که بانک ها برای کاهش 15درصدی سود سپرده بانکی گرفته اند در مسیر برنامه هایی است که بانک مرکزی ترسیم کرده و در عین حال بازار پول با عکس العمل طبیعی خود اهدافی را که بانک مرکزی ترسیم کرده است محقق خواهد کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :