آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184857
تاریخ انتشار : 31 خرداد 1395 11:25
تعداد بازدید : 703

مشاور مالیاتی اتاق اصناف:

ممیزان مالیاتی دفاتر مودیان را قبول ندارند

مشاور مالیاتی اتاق اصناف با بیان این که کم اظهاری درآمد در ۱۰ درصد اصناف وجود دارد، گفت: ممیزان مالیاتی دفاتر مودیان را قبول ندارند و نوبت های یکی دو ساله برای مودیان مالیاتی در کمیسیون ‎های دادرسی داده می شود.

فارس- محمد جعفریان در مورد آخرین وضعیت اظهارات مالیاتی اصناف در سال 95 گفت: امسال نیز با سازمان امور مالیاتی توافقی برای بند «ج» مشاغل مالیاتی اصناف انجام شده و با توجه به رکود اقتصادی در سال گذشته، نرخ ضریب مالیاتی تغییر نکرده است.
وی در پاسخ به اینکه ظاهرا هنوز 80 درصد اصناف پایتخت برگه قطعی مالیاتی سال گذشته خود را دریافت نکرده اند، با تایید این موضوع گفت: اکنون یکسری از این افراد با ممیز کل و معاونت هر اداره توافق می کنند تا بتوانند برگه قطعی خود را دریافت کنند، اما افرادی که به توافق نمی رسند موضوع در کمیسیون های مالیاتی مطرح تا دادرس مالیاتی در مورد آن تصمیم گیری کند.
مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران گفت: متاسفانه برای رسیدگی اختلافات مالیاتی در کمیسیون ها، نوبت های یک تا دو ساله به مودیان داده می شود که به صلاح نیست و بهتر است تا سازمان امور مالیاتی با طرحی ضربتی این پرونده ها را به روز کند، تا مردم بتوانند برگ قطعی مالیاتی را بگیرند.
وی در مورد تاثیر اظهار الکترونیکی مالیات نیز گفت: امسال نسبت به دو سال اخیر اصناف با سیستم آشنایی بیشتری پیدا کرده تا حدی که می توانند از کافی نت ها یا لپ تاپ ها مالیات خود را اظهار کنند.
جعفریان با بیان اینکه هنوز متاسفانه طرح جامع مالیاتی اجرایی نشده که خود شفافیت مالیاتی در پی دارد، گفت: مشکلاتی در این زمینه وجود دارد و به عنوان مثال، اظهارنامه های شراکتی به ویژه آنهایی که با همسر خود اظهارنامه مشترک دارند، در این زمینه مشکل دارند.
این مسوول در اتاق اصناف افزود: 5 تا 10 درصد مودیان کم اظهاری می کنند که این مساله به اعتماد بین ممیزیان مالیاتی و مودیان برمی گردد که برقرار نشده و مودیان می گویند ممیز مالیاتی دفاتر ما را قبول ندارد.
وی به مودیان توصیه کرد، تا فرصت باقی مانده هر چه زودتر مالیات خود را برای سال جدید اظهار کنند، چرا که در غیر این صورت مشمول 10 درصد جریمه دیرکرد شده و از معافیت های قانونی نمی توانند برخوردار شوند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :