آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184850
تاریخ انتشار : 31 خرداد 1395 11:17
تعداد بازدید : 561

آیت‌الله مکارم شیرازی:

شورای عالی فضای مجازی، اقدام عملی داشته باشد

آیت الله مکارم شیرازی خواستار توجه مسوولان به ویژه شورای عالی فضای مجازی برای مقابله با سم پاشی های شبکه های اجتماعی آلوده و فاسد شد.

فناوران- پس از گلایه مقام معظم رهبری از وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی و پس از آن انتقاد برخی اعضای شورا از عملکرد کلیت شورا از جمله عزت الله ضرغامی، حسن انتظاری، رضا تقی پور و رسول جلیلی، حالا نوبت به یکی از مراجع تقلید رسید که از شورای عالی فضای مجازی بخواهد اقدامی عملی در این حوزه داشته باشد.
آیت الله ناصر مکارم شیرازی در برنامه چشمه معرفت که از شبکه دو سیما پخش شد در ادامه تفسیر دعای مکارم اخلاق امام سجاد(ع) گفت: افراد جنایتکار خلق نمی شوند و همه انسان ها پاک آفریده شده و ریشه های صفات اخلاقی در درون آنها نهفته است.
و با بیان اینکه شورای عالی فضای مجازی تشکیل شده است گفت: این شوراها باید به خطوط قرمز توجه داشته و تا جایی که می توانند اقدام عملی داشته باشند. وی افزود: شبکه های اجتماعی سازنده و فعالی را در داخل کشور به وجود آوریم و جوانان را جذب آنها کنیم.
آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه آلودگی در بخش های مختلف وجود دارد، یادآور شد: امروز شاهد هستیم شبکه های اجتماعی آلوده و رسانه های غربی آلوده هیچ خط قرمزی را به رسمیت نمی شناسند و دنیا را به لجنزار تبدیل کرده اند.
استاد حوزه علمیه قم گفت: در شبکه های اجتماعی برخی از عکس ها و برنامه هایی که مربوط به اراذل و اوباش منتشر شده و بخشی هم مرتبط با مسایل مستهجن است که بدترین و زشت ترین مطالب، عکس ها و فیلم ها از این طریق منتشر می شود.
وی با بیان اینکه جوانان باید مراقب باشند که آلوده این مسایل نشوند، گفت: اینها عمر، جوانی و ایمان را بر باد می دهد و متاسفانه شرایط به گونه ای شده که شبکه های اجتماعی در دسترس همه قرار دارد.
این مرجع تقلید با بیان اینکه بسیاری از طلاق ها ناشی از مشکلاتی است که از شبکه های اجتماعی ایجاد شده است، گفت: این شبکه ها زن و مرد را آلوده کرده و دیگر موجب شده آنها همدیگر را قبول نداشته باشند.
وی گفت: در برخی از روزنامه ها وکلا آگهی می کنند که حاضرند طلاق توافقی را در یک هفته برای ایشان به سرانجام برسانند و آیا باید وکلای ما چنین کنند؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :