آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184770
تاریخ انتشار : 30 خرداد 1395 10:52
تعداد بازدید : 617

با تمرکز بر یادگیری ماشین

گوگل در زوریخ دفتر زد

گوگل مدتی است که با اضافه کردن بخش های جالب به لابراتوارهای تحقیقاتی و آزمایشگاهی خود، اهداف بلندپروازانه ای را دنبال می کند. همین چند وقت پیش بود که با کمک شرکت «دیپ مایند» که آن را نیز چند ماهی است خریده است و همچنین با همکاری موسسه آینده بشریت در آکسفورد، بخشی را اضافه کرد تا بتواند در راستای مقابله با کنترل انسان ها توسط روبات ها در آینده، گزینه ای را برای خاموش کردن هوش مصنوعی تعریف کند. حال در صدد است تا بیش از پیش به موضوع یادگیری ماشینی بپردازد و به همین دلیل، دفاتر کاری اش در زوریخ را به مکانی اختصاصی برای تیم یادگیری ماشینی این کمپانی تبدیل می کند.

CNet- یادگیری ماشینی یکی از شاخه های مهم و پرکاربرد هوش مصنوعی، به تنظیم و اکتشاف شیوه ها و الگوریتم هایی می پردازد که بر اساس آنها کامپیوتر ها و سیستم ها به توانایی آموزش و یادگیری دست می یابند. 
این دفتر تحقیقاتی جدید که در زوریخ قرار دارد، فعالیت خود را بر سه حوزه یادگیری ماشین، درک زبان طبیعی و درک کامپیوتری متمرکز کرده است. 
این گروه تحقیقاتی جدید با هدف توسعه یادگیری ماشینی شروع به فعالیت می کند؛ با بررسی این موضوع که چگونه هوش کامپیوتر را می توان جایگزین تکرار فرآیندهای سریع صورت گرفته توسط مغز انسان کرد. این دفتر تحقیقاتی جدید همچنین موارد مهمی چون تشخیص تصویر، فهم زبان و ایجاد شبکه های عصبی که می توانند وظایف یادگیری را در طول زمان بهبود ببخشند، به عهده دارد. 
امانوئل موگنت که قرار است این گروه تحقیقاتی را هدایت کند، گفت: بخش عمده این تلاش ها صرف آموزش عقلانیت به ماشین ها می شود. ما برای افزایش اعضای گروه، هیچ محدودیتی نداریم و فقط عامل محدود کننده ما، استعداد همکاران است.
به گفته وی، یادگیری ماشین ها اکنون به یکی از عملیات محرمانه گوگل در بسیاری از محصولات آن از جمله فیلترهای هرزنامه، ترجمه متن و محصولات جدیدی همچون دستیار مجازی گوگل و خودروهای بدون راننده تبدیل شده است.
یک کودک چهار ساله با استفاده از قوه عقلانیت خود درباره دنیای پیرامون اطلاعات کسب می کند و بدین ترتیب بدون اینکه بزرگترها به او گفته باشند، می داند که برای مثال گاوها پرواز نمی کنند. هدف گوگل ایجاد یک بانک اطلاعاتی است که کامپیوترها با استفاده از آن بدیهیات دنیای ما را درک کنند. 
با توجه به این که کاربران موضوع مورد نظر خود را به زبان طبیعی جست وجو می کنند، گوگل همواره برای فهماندن زبان طبیعی به ماشین ها در تلاش بوده است، اما در واقع موتور جست وجوی گوگل فقط واژه های کلیدی را با متون مختلف تطبیق داده و نتایج را در اختیار کاربر گذاشته است. به همین علت دومین هدف گوگل در این مرکز تحقیقاتی این است که امکان درک منظور کاربران را به طور واقعی برای ماشین ها فراهم کند و در نهایت هم محققان این مرکز تلاش می کنند روش های یادگیری ماشین ها را به درستی درک کنند تا بتوانند هوش مصنوعی را در زمینه های مختلف به کار بگیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :