آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184768
تاریخ انتشار : 30 خرداد 1395 10:49
تعداد بازدید : 644

چرا خریداران ساعت هوشمند ناراضی اند

بر اساس آماری که توسط موسسه تحقیقاتی IDC منتشر شده، اکثر کاربران از ساعت های هوشمند ناراضی هستند. این کاربران امکانات کم، عمر باتری کوتاه و در نهایت پشتیبانی نشدن از اپلیکیشن های شرکت های دیگر را عامل اصلی نارضایتی از ساعت های خود عنوان کرده اند.

فناوران- IDC پیش بینی کرده که فروش ابزارهای پوشیدنی امسال به بیش از 111 میلیون دستگاه برسد که نسبت به سال گذشته با فروش 80 میلیون دستگاه رشد 44/4 درصدی داشته است.
در یک نظر سنجی که اریکسون انجام داده، افرادی که اوایل امسال اقدام به خرید لوازم جانبی مثل ساعت های هوشمند کرده اند فقط دو سه هفته بعد از خرید خود پشیمان شده اند. این موضوع در مورد دستبندهای سلامتی هوشمند نیز صدق می کند. 
اگرچه اکثر افراد برای خرید این دستگاه ها شوق و ذوق بسیاری دارند اما تنها پس از مدت کوتاهی از خرید خود اظهار نارضایتی می کنند.اکثر افراد از این ابزارها انتظارات بالایی دارند که بتوانند اکثر کارهایی که با گوشی انجام می دهند روی این دستگاه ها نیز انجام دهند، برخی از کاربران از عمر کوتاه باتری این دستگاه ها ناراضی هستند و دیگران از اینکه ساعت ها و دستبندهای هوشمند از اپلیکیشن های فراوان و متنوعی پشتیبانی نمی کنند خشنود نیستند.
 از سوی دیگر بسیاری از کاربران، ناسازگاری این ساعت ها با اکثر گوشی ها را دلیل نارضایتی خود اعلام کرده اند.
اما یکی از مهم ترین ایراداتی که به این دستگاه ها گرفته می شود، وابستگی آنها به گوشی های هوشمند است. بنابراین از آنها به شکل مستقل نمی توان بهره برد.
با این حال این ابزارها باز هم طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارند و اگرچه بسیاری از کاربران احساس نارضایتی می کنند، اما اگر درخواست برای آنها با افزایش همراه نباشد، قطعا تولیدکنندگان به ساخت آنها ادامه نمی دهند.
از سوی دیگر می توان تاثیر فروش این دستگاه ها را بر ساعت های مچی سوییسی دید. بر این اساس فروش ساعت های هوشمند در طول یکی دو سال گذشته باعث افت و رکود ساعت های مچی سوییسی شده تا آنجا که سال گذشته آمار فروش ساعت های مچی سوییسی 8/1 میلیون دستگاه بود و امسال به رقم 7/9 میلیون دستگاه نزول کرده است.
بر این اساس تولیدکنندگان ساعت های هوشمند درصدد ساخت دستگاه های پیشرفته تری هستند که بر اساس نیاز کاربران طراحی شده باشد. 
از این رو اپل ساعت هوشمند اپل واچ را با قابلیت های بسیاری راهی بازار کرده و امکانات فوق العاده ای به آن افزوده تا نظر تعداد بیشتری از مخاطبان را جلب کند. از سوی دیگر با به روزرسانی جدید سیستم عامل ساعت هوشمندش امکانات بیشتری در اختیار مشتریان قرار می گیرد.
انتظار می رود این شرکت دومین نسل از ساعت هوشمند اپل واچ را پاییز امسال روانه بازار کند. بر اساس شایعاتی که در مورد این محصول منتشر شده، نسل جدید ساعت هوشمند اپل می تواند بسیاری از کارهایی که با گوشی های هوشمند انجام می دهید را برایتان انجام دهد که از جمله می توان به امکان ارسال پیام و برقراری تماس تلفنی اشاره کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :