آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184767
تاریخ انتشار : 30 خرداد 1395 10:47
تعداد بازدید : 593

در بیست‌وسومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‎خصوصی عنوان شد

شناسایی موانع و مشکلات کسب و کار فعالان اقتصادی در اتاق تهران

در بیست وسومین نشست شورای گفت وگوی استان تهران، موانع اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار گرفت؛ موانعی که کمیسیون های مشورتی اتاق تهران در یک سال گذشته، به عنوان موانع رونق کسب وکار فعالان اقتصادی در بخش های مختلف به آنها پرداخته بودند. آن گونه که مسعود خوانساری توضیح داده است، اتاق تهران قصد دارد با آسیب شناسی ناکامی برنامه های قبلی نهادهای دولتی یا قوانین موجود، راهکارهایی برای اجرایی شدن این برنامه ها و قوانین ارایه دهد تا به این طریق، مسیر رونق را برای بنگاه های اقتصادی هموار کند.

فناوران- مسعود خوانساری رییس اتاق تهران در این رابطه گفت: آنچه در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی حایز اهمیت به نظر می رسد آن است که این برنامه نیز به سرنوشت برنامه های قبلی دچار نشود. در حالی که با وجود آنکه مقامات ارشد نظام نیز بر اجرای آن صحه گذاشته اند، مشاهده می کنیم که سه ماه از سال سپری شده و هنوز پیشرفتی حاصل نشده است. خوانساری گفت: ما در اتاق تهران تصمیم گرفتیم به جای تدوین برنامه های جدید، در پی رفع موانع در فضای کسب وکار باشیم. در یک سال گذشته، کمیسیون های اتاق تهران، اقدامات مفیدی در جهت شناسایی موانع و مشکلات فعالان اقتصادی به انجام رسانده اند، بنابراین سعی کرده ایم نتایج کار کمیسیون ها را ارایه کنیم. دستور این جلسه نیز حول همین محور است. برای مثال در کمیسیون کسب وکار مشکلات مهمی که گریبانگیر بنگاه هاست مطرح می شود. ما باید کاری کنیم که واحدهای تولیدی موجود به ورطه تعطیلی نروند.
در ادامه این نشست، محمدرضا نجفی منش، رییس کمیسیون تسهیل کسب وکار نیز در خصوص اهم مسایل گریبانگیر بنگاه های تولیدی که در کمیسیون متبوعش احصا شده، گفت: با توجه به رکود حاکم بر فضای اقتصاد کشور در سال 94 و نیز فقدان دستیابی به اهداف تعیین شده برای رسیدن به رشد اقتصادی قابل قبول واحدهای تولیدی، درخواست ما این است که برای کلیه واحدهای تولیدی کشور، مالیات قطعی شده سال 93 با افزایشی معادل شاخص تورم تولیدکننده، ملاک تعیین مالیات در سال 94 قرار گیرد.نجفی منش مالیات نقل وانتقال واحدهای تولیدی را نیز به عنوان یکی دیگر از مشکلات واحدهای تولیدی برشمرد و گفت: میزان این نوع مالیات را نیز ممیزان تعیین می کنند، در حالی که رقم این نوع مالیات نیز باید برمبنای عوارضی باشد که شهرداری برای اداری کردن واحدها دریافت می کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :