آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184766
تاریخ انتشار : 30 خرداد 1395 10:45
تعداد بازدید : 782

معرفی نسل جدید تلویزیون های OLED ال جی

تلویزیون های OLED سال 2016 ال جی جزو محصولات اختصاصی این شرکت هستند که که هر دو فرمت HDR دارای گواهی استاندارد صنعتی HDR10 را پشتیبانی می کنند. این گواهی توسط دو شرکت UHDA و Dolby Visionتایید شده و در حال حاضر توسط استودیوهای بزرگ استفاده می شود و در سطح جهانی شناخته شده است.


فناوران- تلویزیون های OLED ال جی فرمت HDR متنوع تر، پردازشی عمیق تر، مشکی مطلق و درخشندگی بیشتری ارایه می دهند. این انطباق پذیری باعث می شود که تجربه تصویر  OLED HDR کامل تر شود. بازار فعلی دو نوع فرمت HDR را پشتیبانی می کند. از طرفی فرمت رایج بازار که با اسم HDR10 شناخته می شود توسط شرکت UHD Alliance تایید شده است. 
از سوی دیگر فرمتDolby Vision ، فرمت محبوب فیلمسازان و تهیه کنندگان است و البته نیازمند تلویزیونی است که بتواند این فرمت را رمز گشایی و اجرا کند.
برایان وون، رییس و مدیرعامل شرکت صوتی تصویری ال جی گفت: در حالی که صنعت تلویزیون کم کم به سمت محتوای 4K  می رفت، از زمان اعلام گواهی استاندارد های Ultra HD Premium  این تغییرات به شدت به سمت 4K HDR  متمایل شده است. 
شرکت ال جی نیز با سرمایه گذاری مداوم توانسته است تلویزیون هایی روانه بازار کند که هر دو فرمت HDR  را پشتیبانی می کنند.
امسال شرکت ال جی با شروع ساخت مدل های بیشتری از تلویزیون های HDR شامل خط تولید تلویزیون های OLED و SUPER UHD توانسته است که قابلیت HDR مربوط به تلویزیون های این شرکت را گسترش دهد.
ال جی می گوید که به لطف فناوری  OLED که این امکان فراهم شده تا هر پیکسلی را کاملا خاموش و یا روشن کرد. 
همچنین با دارا بودن پنل و پردازشگر 10 بیتی، تلویزیون های OLED ال جی می توانند تا میلیاردها بازه رنگی متنوع را رندر کنند. 
استاندارد Ultra HD Premium تنها به تلویزیون هایی با وضوح تصویر بسیار بالا،  درخشندگی بالا، لایه های مشکی متفاوت، طیف رنگ بالا و کیفیت صدای خوب در کنار دیگر معیارها تعلق می گیرد. کیفیت HDR  توانایی یک تلویزیون را برای نمایش تفاوت بین سفید سفید تا سیاه سیاه گسترش می دهد. بخاطر همین امر هر صحنه از یک فیلم HDR با جزئیات بسیار بیشتری به نمایش درمی آید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :