آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18471
تاریخ انتشار : 6 آذر 1391 9:48
تعداد بازدید : 615

پژوهشگران معتقدند:

شرکت های آسیایی برای بازاریابی دیجیتال راهبرد ندارند

مطالعه ای که توسط شرکت های ادوبی سیستم و سی ام او انجام شده نشان می دهد شرکت های آسیایی به اهمیت بازاریابی دیجیتال واقف هستند، اما نقشه راه جامعی برای استفاده از این نوع بازاریابی ندارند.

همکاران سیستم- نتایج این مطالعه حاکی از این است که متصدیان بازاریابی در شرکت‌های آسیایی خوش‌بینی زیادی به رویکردهای بازاریابی دیجیتال دارند، اما تاکنون راهبرد چندان مناسبی برای استفاده از این نوع بازاریابی اتخاذ نکرده‌اند و به هیچ شاخصی هم برای سنجش تاثیرات این بازاریابی دسترسی ندارند.
این مطالعه که بین ۲۹۵ نفر از متصدیان بازاریابی در کشورهای استرالیا، کره جنوبی، چین، هند، هنگ‌کنگ، سنگاپور، ژاپن، مالزی و فیلیپین انجام شده، نشان می‌دهد بیش از ۹۰ درصد از این افراد معتقدند بازاریابی دیجیتال می‌تواند مزایای رقابتی برای شرکت‌ها و کسب‌و‌کار‌های‌شان به همراه داشته باشد. ۵۲ درصد نیز گفته‌اند بازاریابی دیجیتال به این دلیل حایز اهمیت است که می‌تواند شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری را مشتری‌مدار‌تر و پاسخگو‌تر کند.
در این مطالعه، ۶۰ درصد از پاسخگویان نیز گفته‌اند در شرکت خود مدیرانی دارند که موافق استفاده آزمایشی از کانال‌های جدید برای بازاریابی هستند. با این همه به نظر می‌رسد شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری در کشورهای آسیایی از نظر راهبردهای بازاریابی دیجیتال دچار ضعف باشند چراکه ۴۳درصد از پاسخگویان گفته‌اند اتخاذ یک راهبرد جامع و همه جانبه در زمینه بازاریابی دیجیتال یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی آنهاست.
حدود ۳۵ درصد از پاسخگویان نیز گفته‌اند از داده‌های بازاریابی برای اندازه‌گیری شاخص عملکرد در کمپین‌های دیجیتالی استفاده می‌کنند. تحلیل‌گران معتقدند این روش رویکرد بسیار منفعلانه‌ای برای سنجش تاثیرات واقعی بازاریابی دیجیتال است. آنها معقتدند شرکت‌های آسیایی باید از این داده‌ها به عنوان نوعی عامل متمایزکننده و رقابتی برای درک بهتر کمپین‌های بازاریابی دیجیتال استفاده کنند نه فقط برای سنجش تاثیرات این کمپین‌ها. به عبارت دیگر، متصدیان بازاریابی باید از این داده‌ها برای افزایش آگاهی خود درباره بینش و رفتار مشتریان خود استفاده کنند.
شرکت‌های ادوبی و سی‌ ام او چند ماه پیش مشابه این مطالعه را در سایر نقاط جهان نیز انجام دادند و دریافتند در حال حاضر به طور متوسط ۴۰ درصد از متصدیان بازاریابی در فعالیت‌های خود از روش‌های بازاریابی دیجیتال استفاده می‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :