آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18468
تاریخ انتشار : 6 آذر 1391 9:42
تعداد بازدید : 662

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت:

کابل ارتباطی پیشگامان ارتباط فیبر ایران را توسعه داد

ترافیک بین الملل از طریق تمامی کشورهای جهان یعنی 50 کشور به طور مستقیم و با بقیه بازار از طریق ترانزیت تامین می شود.

تلنا– شمس، عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان این مطلب گفت: با توجه به اینکه درگاه‌های بین‌المللی کشور در اختیار شرکت زیرساخت است، لذا پهنای باند مورد نیاز از خارج توسط ما تامین شده و توسط بقیه سرویس دهنده‌ها به مردم ارایه می‌شود.
وی در مورد چگونگی استفاده از شبکه زیرساخت افزود: بهره‌برداران بک‌بون شبکه ارتباطی را متناسب با نیاز خود درخواست می‌دهند. وی در مورد ترافیک بین‌المللی افزود: این شرکت با تمامی کشورهای جهان یعنی 50 کشور به طور مستقیم و با بقیه بازار از طریق ترانزیت ارتباط دارد.
وی در زمینه ارتباط بین‌المللی گفت: شبکه پروژه فیبرنوری ما به تمامی کشورهای همسایه وصل است و در برخی جاها، این اتصال بیش از دو - سه مسیر است. عضو هیات مدیره زیرساخت در ادامه به اقدامات انجام شده در راستای توسعه ارتباطات بین‌الملل اشاره کرد و افزود: از طریق کابل‌های دریایی به امارات و کویت و از طریق فالکون و جی وی آی به حوزه خلیج فارس متصل هستیم. همچنین، از طریق کابل شرکت پیشگامان کویر یزد از طریق چابهار به عمان ارتباط برقرار شده است.
وی در مورد پروژه کنسرسیوم EPEG گفت: از طریق این بزرگراه ارتباطی، از طریق فیبرنوری از اروپا به خاورمیانه و آسیای شرقی متصل می‌شویم.
وی افزود: به این ترتیب در شمال مسیر فرانکفورت، روسیه، آذربایجان، شرکت ارتباط زیرساخت را داریم و در جنوب از طریق کابل دریایی به عمان متصل می‌شویم.
وی متقاضیان این پروژه را از کشورهای واقع در مسیر شرق و غرب و از شمال به جنوب برشمرد و افزود: مسیر این پروژه که از شبکه WIRELESS& TELECOM، شرکت ارتباطات زیرساخت و شرکت عمان تل تشکیل شده است 6000 Km است. وی گفت: این پروژه دارای توان بالایی است به طوری که، 104 SDM1 ظرفیت دایر و در حل انجام است. همچنین ظرفیت اولیه آن 540 گیگا بایت است که تا 2/3 ترابیت قابل توسعه است.
وی در عین حال گفت: اگر شرکت‌های توزیع کننده اینترنت پرسرعت تا 100 گیگابایت پهنای باند بخواهند مستقیما از زیرساخت می‌گیرند اما ممکن است محلی که بخواهند در اختیار دیگران باشد، که در این صورت قضیه فرق می‌کند. وی گفت: در شهرستان‌ها ممکن است امکان انتقال نباشد و از شرکت‌های دیگر بخرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :