آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18467
تاریخ انتشار : 6 آذر 1391 9:40
تعداد بازدید : 651

امکان بهره مندی مشترکان همراه اول از خدمات «جیرینگ»

با مجوز بانک مرکزی، امکان مدیریت امور مالی بر بستر تلفن همراه «جیرینگ» برای مشترکان همراه اول فراهم شد.

خبرگزاری فارس- جیرینگ سامانه مدیریت امور مالی است که از آن می‌توان برای انتقال پول، خرید شارژ سیم‌کارت اعتباری، پرداخت قبوض، خرید و سایر امور مالی روزمره بر بستر تلفن همراه استفاده کرد.
این سامانه مخصوص مشترکان همراه اول بوده و برای استفاده از آن نیازی به داشتن حساب بانکی، گوشی هوشمند و یا نصب نرم‌افزار خاص روی تلفن همراه نیست. مشتریان جیرینگ می‌توانند در سه بخش از خدمات بانکی و پرداخت همراه استفاده کنند، دسته نخست کسانی هستند که کارت بانکی عضو شبکه شتاب دارند و می‌خواهند در هر لحظه از شبانه‌روز، از خدمات پرداخت همراه بهره‌مند شوند، این افراد، مشتریان خدمت جیرینگ کارت هستند. دسته دوم افرادی هستند که در یکی از بانک‌های طرف قرارداد جیرینگ، حساب دارند و برای انجام امور مالی و بانکی خود از خدمات همبانک استفاده می‌کنند.
دسته سوم، مخصوص افرادی است که یا حساب بانکی ندارند و یا دسترسی مناسبی به شبکه بانکی ندارند و مستقیما با شارژ کیف پول همراه خود برای انجام خدمات پرداخت خرد از قبیل خرید شارژ اعتبار، پرداخت قبوض، انتقال وجه، پرداخت بلیت اتوبوس، کارت‌های مترو، پارکومتر استفاده می‌کنند.
برای استفاده از این خدمات، نیازی به مراجعه حضوری به بانک‌ها نیست و تمامی این امکانات در بستر USSD همراه اول و با شماره‌گیری کد #123* ارایه می‌شود.
مجوز واریز وجه به کیف پول الکترونیکی از بانک مرکزی دریافت شده و مشتریان جیرینگ می‌توانند با وجه جیرینگی کیف پول خود از خدمات پرداخت همراه از قبیل خرید شارژ آنی (Top up) سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول برای خود و دیگران، پرداخت قبوض تلفن همراه (بدون نیاز به وارد کردن شناسه قبض و پرداخت) و انتقال وجه به حساب جیرینگی دیگران، بهره‌مند شوند. خرید شارژ آنی (بدون نیاز به وارد کردن پین) و انتقال شارژ به دوستان در تمام ساعات شبانه‌روز، از جمله خدمات جذاب کیف پول همراه است.
پرداخت قبض تلفن همراه خود و دیگران، بدون نیاز به وارد کردن شناسه قبض و پرداخت از جمله خدمات ویژه کیف پول همراه جیرینگ است. اگر قصد پرداخت قبض دیگر دوستانی که حتی عضویت جیرینگ را ندارند، داشته باشید؛ می‌توانید صرفا با وارد کردن شماره آن شخص، قبض وی را پرداخت کنید.
سقف موجودی کیف پول جیرینگ، یک میلیون تومان در نظر گرفته شده و وجه جیرینگی، صرف خرید شارژ، پرداخت قبض و سایر عملیات جیرینگی خواهد شد.
در حال حاضر 33 میلیون کاربر در جیرینگ عضو هستند. بخشی از این مشتریان، مشترکان اعتباری همراه اول هستند که از خدمات شارژ آنی اعتبار و پین یکهزار تومانی استفاده کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :