آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184546
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1395 11:27
تعداد بازدید : 715

رگولاتوری: درآمد زیادی از FCPها کسب نمی کنیم

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ارایه مجوز به ۱۳ شرکت متقاضی دریافت پروانه بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) و ۱۰ شرکت ارایه دهنده خدمات ارتباطی (Servco) خبر داد.

مهر- صادق عباسی شاهکوه در مورد آخرین وضعیت متقاضیان دریافت پروانه فعالیت در حوزه خدمات ارتباطات ثابت (Servco  و FCP ) که جایگزین خدمات دهندگان PAP در کشور شده اند، گفت: پرونده شرکت های اینترنتی قدیمی به زودی در کشور بسته می شود و با اعطای مجوز به ۱۳ شرکت FCP از این پس این شرکت ها، موضوع سرویس دهی اینترنت در کشور را برعهده می گیرند.
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه ۵ شرکت باقی مانده متقاضی دریافت پروانه بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) در صورت تکمیل مدارک می توانند این پروانه را دریافت کنند، ادامه داد: این شرکت ها به عنوان دارندگان پروانه های ارتباطات ثابت  (FCP)، انتقال داده مبتنی بر فناوری بی سیم ثابت و پروانه ایجاد و بهره برداری از شبکه های انتقال داده نوری و دسترسی کاربران با استفاده از فیبرنوری را برعهده گرفته اند.
عباسی شاهکوه گفت: برخی از این شرکت ها که تا پیش از این نیز در حوزه سرویس های اینترنتی مشغول به فعالیت بودند، با دریافت پروانه جدید، فعالیت خود را ادامه داده و در حال سرویس دهی هستند. این اپراتورها برای سایر خدمات موردنظر نیز در حال آماده سازی زیرساخت های مدنظر هستند و پیش بینی می شود تا پایان سال، سرویس های ارزش افزوده جدیدی در قالب خدمات ارتباطی ثابت در کشور ارایه شود.
معاون رگولاتوری با بیان تخصیص شماره (نامبرینگ) به این اپراتورها برای ارایه خدمات تلفن ثابت، گفت: این اپراتورها با توجه به اشباع بازار تلفن ثابت و اینترنت، در صورتی موفق خواهند بود که سرویس های جدید ارایه کنند.
عباسی شاهکوه هدف از ارایه مجوزهای جدید در بازار ارتباطات کشور را درآمدزایی دولت ندانست و تاکید کرد: مجوز دریافت پروانه برای هر FCP مبلغ ۲۰ میلیارد تومان است که در وهله نخست ۴۰ درصد آن از شرکت ها اخذ می شود که بخش اعظمی از آن نیز به ازای ادغام پروانه ها، مشمول تخفیف شده است.
وی افزود: بسیاری از FCP ها در قالب ادغام ۳۰۰ تا ۴۰۰ پروانه خدمات ارتباطی قدیمی ادغام شده اند. براین اساس، رگولاتوری درآمد زیادی کسب نکرده و برآورد می شود که میزان این درآمد مبلغی در حدود ۲۶۰ میلیارد تومان باشد که در ازای درآمد سالانه ۵ هزار میلیاردی رگولاتوری، عدد قابل توجهی نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :