آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184545
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1395 11:23
تعداد بازدید : 811

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای:

70 درصد خانواده ها چیزی از رده بندی بازی ها نمی دانند

تفاهم نامه ای بین بنیاد ملی بازی های رایانه ای و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به منظور تولید بازی های رایانه ای مناسب و آموزش دانش آموزان در استفاده صحیح از بازی های رایانه ای امضا شد.

بنیاد ملی بازی های رایانه ای - در این تفاهم نامه که با هدف استفاده حداکثری از ظرفیت های طرفین در جهت توسعه و حمایت بیشتر از هنر-صنعت بازی های رایانه ای و آموزش دانش آموزان در استفاده صحیح از بازی های رایانه ای به امضای طرفین رسید، حوزه های «تولید محصولات مناسب با ارزش های دینی و ملی»، «بهره مندی از کارشناسان هر دو نهاد»، «گسترش، آموزش و ترویج بازی سازی در فضای دانش آموزی» و «افزایش آگاهی دانش آموزان و خانواده هایشان نسبت به بازی های ناسالم و نحوه استفاده صحیح از بازی» مورد توافق برای همکاری مشترک قرار گرفت.
حسن کریمی قدوسی گفت: طبق آخرین پژوهشی که انجام داده ایم، 70درصد خانواده ها نمی دانند رده بندی سنی چیست و با استفاده از ظرفیت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان می توانیم به اولیا و دانش آموزان نحوه صحیح استفاده از بازی ها را بیاموزیم.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای ادامه داد: می توان با هدایت دانش آموزان به سمت بازار مجاز، ذائقه آن ها را تا به بازی های غیرمجاز خارجی عادت نکرده، در مسیر درست قرار داد و به سمت استفاده صحیح از بازی ها هدایت کرد.
کریمی قدوسی فروش یک محصول را لازمه فرهنگ سازی دانست و گفت: باید محصولی تولید شود که در نهایت به فروش برسد و مخاطب نهایی از آن استقبال کند. در غیر این صورت امکان فرهنگ سازی وجود نخواهد داشت و امیدواریم اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با ظرفیت هایی که دارد در معرفی بازی های ایرانی به دانش آموزان مؤثر واقع شود.
حامد علامتی، دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان نیز به اهمیت تولید محتوای جایگزین و مناسب پرداخت و گفت: رفتارهای سلبی در مقوله فرهنگ و فرهنگ سازی پاسخگو نیست و باید رفتار سلبی و ایجابی در کنار یک دیگر باشد. اگر می گوییم فلان بازی بد است بایستی جایگزین مناسب آن را هم به جامعه ارایه کنیم.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :