fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 184540
  تاریخ انتشار : 26 خرداد 1395 11:13
  تعداد بازدید : 943

  مسوول کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران:

  امتیاز رتبه‎بندی شرکت‎های IT با احراز صلاحیت در آزمون مشاوران افزایش می‎یابد

  شرکت‎های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می‎توانند از طریق احراز صلاحیت مشاوران خود در آزمون مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه ای امتیاز کسب کنند.

  فناوران- آیدین عدالت عضو هیات مدیره و مسوول کمیسیون مشاوران حقیقی سازمان نظام صنفی استان تهران گفت: داشتن پروانه احراز صلاحیت مشاوره و نظارت از سازمان نظام صنفی رایانه ای در هر یک از رسته‎ها از سوی پرسنل شرکت‎هایی که بوسیله شورای عالی انفورماتیک رتبه‎بندی می‎‏شوند از موارد امتیازآور برای این شرکت‎ها است و می‎ تواند به ارتقا رتبه آنها کمک کند.
  عدالت افزود: عطف به آیین‏‎نامه رتبه‎بندی شرکت‎ها که توسط شورای عالی انفورماتیک تنظیم شده  و در حال حاضر توسط سامانه ساجات (سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور) درحال اجرا  است، شرکت‎ها به منظور ارتقا از رتبه 4 به 3 و بالاتر لازم است نسبت به ارایه تعدادی قرارداد با نصاب ظرفیت انجام کار مرتبط به سامانه ارایه دهند. در تبصره 1 ماده 8 این آیین‏نامه، عنوان شده داشتن حداقل 3 مشاور احراز صلاحیت شده توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای معادل یک قرارداد محاسبه شده و به این ترتیب در فرآیند امتیازدهی و رتبه‎بندی شرکت‎ها لحاظ می‎شود.
  عدالت در خصوص توافق سازمان نظام صنفی رایانه ای و شورای عالی انفورماتیک در خصوص مشاوران فناوری اطلاعات گفت: طی رایزنی انجام شده بین سازمان نظام صنفی و شورای عالی انفورماتیک در سال‏‎های اخیر، موافقت شد استخدام مشاوران احراز صلاحیت شده توسط شرکت‏ها برای آنها در تخصیص امتیاز و رتبه‎بندی تاثیر مثبت داشته باشد که با این فرمول در حال حاضر قابل پیگیری و استفاده است.
  عدالت در پاسخ به این سوال که چرا پروانه ارایه شده توسط سازمان درحال حاضر فقط با رتبه 3 صادر می‎شود، گفت: طراحی و پیاده‎سازی نظام تعیین صلاحیت مشاوران حقیقی در دستور کار کمیسیون مشاوران سازمان قرار دارد و برای رتبه‎های بالاتر (رتبه 2 و 1) برنامه‏ریزی و تولید مستندات و مقتضیات تا حدود زیادی انجام شده است ولی اجرای آن نیازمند مواردی است که سازمان بطور مستمر پیگیر آنها است.
  مسوول کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در این رابطه ادامه داد: کمیسیون مشاوران در کارگروهی تحت عنوان کارگروه ارتقا جایگاه مشاوران حقیقی بطور جدی پیگیر موضوع اعتبار و مقبولیت عمومی مشاوران سازمان نظام صنفی است.
  عدالت تاکید کرد: اعتبار و مقبولیت عام پروانه احراز صلاحیت مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه ای با افزایش تعداد این مشاوران بطور موازی در حال پیگیری است و این دو موضوع بطور نزدیکی بهم وابسته اند.
  به گفته وی، در حال حاضر بسیاری از سازمان‎های دولتی، نیمه دولتی و همچنین سازمان‎های اجتماعی و شهری مانند شهرداری‎ها و حتی شرکت‎های خصوصی بزرگ به استفاده از خدمات مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه ای علاقه‎مند هستند و در بخشنامه‏های خود بر اولویت آن تاکید می‎کنند.
  مسوول کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران دراین خصوص ادامه داد: با افزایش روند تعداد مشاوران احراز صلاحیت شده از سوی سازمان نظام صنفی رایانه ای، درصورتی که رایزنی این سازمان با ارگان‎ها در نهایت به الزام استفاده از خدمات مشاوره دارندگان پروانه منتج شود، ارگان‎های متقاضی با کمبود مشاور روبرو  نخواهند شد.
  به گفته عدالت، سازمان نظام صنفی رایانه ای در حال حاضر تنها در شهر تهران حدود 1000 عضو حقیقی دارد که بسیاری از آنها پروانه احراز صلاحیت خود را کسب کرده‎اند.
  او درخصوص اهمیت افزایش احراز صلاحیت مشاوران فناوری اطلاعات گفت:  گرچه درحال حاضر تعداد چشم‎گیری از سازمان‏ها و ارگان‎ها صرفا به پروانه مشاوره سازمان اتکا دارند اما به نظر می‎رسد این تعداد برای اینکه ما از دستگاه‎های دولتی بخواهیم صرفا مشاوران سازمان  را به کار بگیرند،  کافی نیست. 
  عدالت ادامه داد: ما منتظریم افراد بیشتری نسبت به دریافت پروانه مشاوران از سازمان نظام صنفی رایانه ای اقدام کنند تا سازمان بتواند در مذاکرات خود با نهادهای مختلف، بکارگیری مشاور تعیین صلاحیت شده سازمان نظام صنفی رایانه ای را در پروژه‎های فناوری اطلاعات و همچنین ساخت و سازهایی که زیرساخت شبکه در آنها پیش‎بینی  می‎شود، الزامی کند.
  مسوول کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در مورد راه‎اندازی سامانه برگزاری آنلاین آزمون مشاوران گفت: به زودی با تلاش‎های سازمان، سامانه برگزاری آزمون تعیین صلاحیت بصورت آنلاین و بطور مستمر در طول سال برای متقاضیان راه‎اندازی می‎شود. در حال حاضر این آزمون یک بار در سال در رسته‎های نرم‎افزار، شبکه و اینترنت، مشاوره مدیریت و آموزش و همچنین سخت‎افزار و مشاوره زیرساخت برگزار می‎شود.
  مسوول کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در پایان تاکید کرد: سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور هشتمین دوره آزمون احراز صلاحیت مشاوران حقیقی رتبه 3 را امسال در تاریخ 25تیرماه جاری به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می‎کند. متقاضیان تا تاریخ یک تیرماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام در پورتال سازمان نظام صنفی رایانه ای به آدرس tehrannsr.org اقدام کنند.
  به گفته عدالت، همه فعالان حقیقی که دارای شرایط تعیین صلاحیت هستند فارغ از اینکه بطور شخصی فعالیت کرده و یا در شرکت‎های عضو یا غیر عضو سازمان استخدام هستند می‎توانند در این آزمون شرکت کنند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :