آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184532
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1395 10:49
تعداد بازدید : 845

با تدوین کتاب «کار و فناوری»

فضای مجازی به کتب درسی وارد شد

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در مورد ورود فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به مدارس، گفت: اکنون دیگر نشریه دیواری در مدارس نداریم و نشریه مجازی جایگزین آن شده است.

فارس- حمیدرضا کفاش در پاسخ به این پرسش که آموزش و پرورش در موضوع فضای مجازی با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب چه رویکردی را دنبال می کند، گفت: بیشتر تاکیدات رهبر معظم انقلاب در موضوع فضای مجازی مربوط به وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی بود.
وی افزود: از تاکیدات رهبر معظم انقلاب، ایجاد زمینه حضور نوجوانان و جوانان در موضوع فضای مجازی است، اما امکانات در دست وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی است که باید تحول در هر دو دستگاه با نگاه به نوجوان ایجاد شود.معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش را در مدارس توسعه داده ایم گفت: دوره های آموزش مجازی و سواد رسانه ای تقریبا در آموزش و پرورش فراگیر شده است و اغلب استان ها و مناطق، این دوره ها را برگزار می کنند و معتقد هستیم سواد رسانه ای که بالا برود، توقع مصرف بیشتر می شود و مخاطب هر چیزی را مصرف نمی کند.
وی تاکید کرد: ورود موضوع فضای مجازی به کتب درسی دانش آموزان تحت عنوان کتاب «کار و فناوری» برای پایه های هفتم و هشتم به عنوان درس بوده و قدم بزرگی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :