آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184492
تاریخ انتشار : 25 خرداد 1395 10:57
تعداد بازدید : 685

ارایه تسهیلات 10 درصدی به بنگاه های کوچک کافی نیست

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران معتقد است که اختصاص ۱۰ درصد از تسهیلات جدید بانک ها به بنگاه های کوچک و متوسط که به تازگی از سوی بانک مرکزی اعلام شده است، به دلیل حجم بالای بدهی های این بخش تاثیری در خروج از رکود این بنگاه ها ندارد.

ایسنا- حامد واحدی گفت: بحث خروج از رکود از چند سال پیش در برنامه های دولت بوده اما هنوز آنگونه که انتظار می رفت برطرف نشده است.
وی افزود: این موضوع از چند سال پیش مطرح بود که بانک ها با توجه به حجم سرمایه و معوقاتشان امکان پرداخت وام به صنایع بزرگ را ندارند و باید این وام ها به سمت بنگاه های کوچک و متوسط  که اشتغال بیشتری ایجاد می کنند، برود.
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ادامه داد: باید به مراتب بیشتر از 10 درصدی که از سوی بانک مرکزی اعلام شده است به صنایع کوچک و متوسط اختصاص داده شود، چرا که امروز صنایع کوچک و متوسط ما رو به افول بوده و با مشکلات زیادی مواجه هستند.  واحدی با بیان اینکه دولت باید برای بالا  بردن نرخ رشد اشتغال از صنایع کوچک و متوسط حمایت کند، ادامه داد: 10 درصد تسهیلات صرفا می تواند مسایل روز بنگاه ها را حل کند و نمی تواند چندان برای این بنگاه ها تاثیرگذار باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :