آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184490
تاریخ انتشار : 25 خرداد 1395 10:55
تعداد بازدید : 766

با مسواک مجهز به دوربین و حسگر از دندان خود فیلم بگیرید

یک دندانپزشک آمریکایی با راه اندازی شرکتی موسوم به Onvi از نخستین مسواک هوشمند مجهز به فیلمبرداری رونمایی کرده است. پ

ایسنا- به نقل از دیجیتال ترندز، مسواک Prophix دارای یک دوربین داخلی بوده که به کاربران اجازه می‏دهد از درون دهان خود در زمان مسواک زدن فیلمبرداری کنند. این مسواک به همراه یک برنامه تلفن همراه ارائه شده تا کاربران بتوانند عادات مسواک زدن خود را دنبال کنند. سازندگان امیدوارند که Prophix بتواند به مردم در پیگیری نقطه‏های نادیده دندان‏ها و رسیدگی به مناطق مشکل‏دار کمک کند.
دکتر کریگ کولر، ‏ بنیان‏گذار ONVI با 35 سال تجربه دندانپزشکی یکی از معدود پزشکانی است که از فیلمبرداری زنده در جلسات ترمیم دندان استفاده می‏کند. کولر با مشاهده مزایای این تجربه، تصمیم گرفت مسواک مجهز به دوربین را تولید کند تا مردم بتوانند از این فناوری حتی زمانی که در مطب وی حضور ندارند، استفاده کنند. 
کاربران با Prophix می‏توانند به طور مستقیم روی یک دندان زوم کرده یا نمای گسترده‏تری از سه ‏دندان را با وضوح 1080 پیکسل داشته باشند. همراه این مسواک یک برس چرخشی، یک قطعه جانبی پلاستیکی فشرده، یک آینه و یک قطعه لاستیکی برای تمیز کردن بین دندان ها ارائه خواهد شد. هزینه پیش‏خرید این مسواک در حال حاضر 299 دلار اعلام شده و با ورود به بازار با قیمت 399 دلار به فروش خواهد رسید.
در همین حین، شرکت فیلیپس نیز از یک مسواک هوشمند رونمایی کرده که با برخورداری از چند حسگر، به نقشه‏برداری از دهان و موقعیت مسواک به شکل سه‏بعدی می‏پردازد. مسواک Sonicare FlexCare Platinum Connected از این حسگرها برای پیگیری عادات مسواک زدن در زمان واقعی استفاده می‏کند که می‏توانند موقعیت مسواک را در دهان شناسایی کرده و تکنیک برس‏زدن و فشار را بر اساس آن اعمال کنند. همراه با این مسواک نیز یک اپلیکیشن تلفن همراه ارائه شده که توسط بلوتوث به آن متصل می‏شود و می‏توان اطلاعات تولید شده توسط حسگرها را برای تولید نقشه سه‏بعدی از دهان به کاربر ارسال کرد. این نقشه به ارائه اطلاعاتی در مورد فشار مسواک در نواحی مختلف دندان، شناسایی مناطقی که نادیده گرفته شده‏اند و راهنمایی برای ارتقای شیوه مسواک زدن می‏پردازد. هدف نهایی این فناوری، ارتقای شیوه مسواک زدن کاربران است. هنوز زمانی برای ورود این محصول به بازار اعلام نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :