آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184481
تاریخ انتشار : 25 خرداد 1395 10:43
تعداد بازدید : 765

سامانه آموزش چگونگی پژوهش راه اندازی شد

سامانه «پژوهش کار» با حضور معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران رونمایی شد.

مهر - مریم نظری مجری طرح سامانه «پژوهش کار» در توضیح این طرح گفت: این سامانه ای برای یادگیری، آموزش و ارزیابی پژوهش است و تمام کسانی که درگیر کار  پژوهش، داوری پژوهش، راهنمایی پژوهش، نشر پژوهش و یا تجاری سازی پژوهش هستند، می توانند از آن بهره مند شوند.
وی ادامه داد: با «پژوهش کار» امکان یادگیری و آموزش پژوهش در یک ایستگاه ممکن می شود و نیاز به متوقف کردن پژوهش های رفع تکلیفی و بداخلاقی های علمی از طریق کمک به خودتوانمندسازی خانواده تحقیق و توسعه دانشگاهی را برطرف می کند.
مجری طرح سامانه «پژوهش کار» یادآورشد: در حال حاضر پژوهش ها و پایان نامه هایی که صورت می گیرد، اثربخش نیست بر همین اساس ما می توانیم به پژوهشگران آموزش دهیم تا پژوهش هایی که انجام می دهند را کیفی تر انجام دهند.
وی ادامه داد: ناکافی بودن روش تحقیق برای پژوهش مولد، منحصر به فرد بودن هر پژوهش، پژوهشگر که نیاز به مهارت دارد تا پژوهش مولد تولید کند و زمان بر بودن تغییر در نظام آموزش و ارزشیابی پژوهش، منجر به طراحی سامانه «پژوهش کار» شد.
نظری گفت: تمرکز در «پژوهش کار» منجر می شود که سه دانش در فرد ایجاد شود که از طریق روش تحقیق دست یافتنی نیست. پژوهشگران با استفاده از این سامانه یاد می گیرند که چگونه پژوهش را طراحی، اجرا و ارایه دهند.
وی با بیان اینکه با استفاده از این سامانه استانداردهای آموزش ارزیابی و پژوهش ارتقاء می یابد خاطرنشان کرد: مخاطبان این سامانه پژوهش کاران و باورمندان به رویکرد شروع از خود هستند.
نظری در باره شیوه طراحی سامانه گفت: طراحی فیزیکی سامانه از چند سایت بین المللی معتبر در آموزش، الگو برداری شده و در آن دسترسی آسان و سریع را ایجاد کرده است.
مجری طرح سامانه «پژوهش کار» افزود: برای اثر بخش کردن پژوهش ها وزارت علوم نیز با پر رنگ کردن آیین نامه و بخش نامه ها می تواند به ما کمک کند به طوری که این سامانه را به عنوان مرجع ارایه پژوهش مطرح کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :