آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184478
تاریخ انتشار : 25 خرداد 1395 10:39
تعداد بازدید : 824

سونامی چین، سامسونگ و اپل را می‌برد؟

8 تولیدکننده بزرگ موبایل دنیا چینی هستند

از زمانی که چینی ها را تنها به عنوان کپی کار در بازار دنیا می شناختند، مدت زمان زیادی گذشته است، چینی ها حالا صاحب صنعت شده اند به طوری که از 12 تولیدکننده برتر گوشی های هوشمند در دنیا 8 کمپانی چینی است. به این ترتیب فقط 4 تولیدکننده شامل سامسونگ، اپل، ال جی و میکرومکس فقط چینی نیستند.

فناوران- بر اساس آماری که از میزان عرضه گوشی های هوشمند به بازار دنیا در طول سه ماهه ابتدایی سال جاری میلادی منتشر شده، شرکت های سامسونگ و اپل به عنوان اولین و دومین تولیدکننده بزرگ دنیا جایگاه خود را حفظ کرده اند.
در این میان هوواوی هم در طول چند فصل گذشته در جایگاه سوم قرار دارد، اما جایگاه چهارم را شرکت اوپو به خود اختصاص داده و شیائومی پنجم شده است، این در حالی است که در طول چند فصل گذشته این جایگاه در اختیار زدتی ای و لنوو بود. اما جایگاه ششم جدول بزرگ ترین تولید و عرضه کنندگان گوشی در دنیا به ویوو اختصاص یافته و پس از آن ال جی در رده هفتم قرار گرفته است. شرکت ZTE در این میان در رده هشتم جدول قرار گرفته و پس از آن لنوو قرار دارد، TCL هم شرکت چینی است که جایگاه دهم را به خود اختصاص داده، این در حالی است که پیش از این نامی از این شرکت در میان تولیدکنندگان بزرگ دنیا نبود. میزو و میکرومکس هم به ترتیب در جایگاه یازدهم و دوازدهم جدول قرار گرفته اند. 
شاید یکی از بزرگ ترین دلایلی که کمپانی های چینی رشد کردند، بازار بزرگ چین باشد. کمپانی های چینی هم اکنون بخش بزرگی از بازار چین و هند را تحت نفوذ خود دارند و توانسته اند با عرضه گوشی هایی درخور این مناطق سهم خود را در بازار دنیا افزایش دهند.
در این میان فقط سامسونگ و اپل توانسته اند جایگاه خود را در بازار دنیا حفظ کنند. این موضوع هم شاید از نفوذ کم چینی ها در بازار دنیا نشات می گیرد. چرا که چینی ها فعلا در بازارهای داخلی و آسیایی فعالیت می کنند و به طور گسترده نتوانسته اند به بازارهای آمریکا و اروپا وارد شوند.
براساس اطلاعات ارایه شده ۶ شرکت تولیدکننده گوشی از ۱۲ کمپانی موجود در این لیست در طول سه ماهه پایانی سال جاری میلادی با رشد ۶ درصدی در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته روبه رو خواهند شد. 
در گزارش موسسه تحقیقاتی IC Insight همچنین آمده است که تعدادی از کمپانی ها از جمله لنوو در طول سال جاری میلادی با کاهش ۲۶ درصدی فروش روبه رو خواهد شد. 
به این ترتیب انتظار می رود که میزان فروش گوشی های این شرکت از ۷۴ میلیون دستگاه گوشی که در سال ۲۰۱۵ عرضه شده بود به ۵۵ میلیون دستگاه گوشی در سال جاری کاهش یابد. پنج کمپانی باقی مانده که شامل برندهای چینی و هندی است، در سال جاری به شکل میانگین رشدی ۲۹ درصدی را تجربه خواهند کرد. در بین این پنج کمپانی، اپو و ویوو به ترتیب رشدی ۵۴ و ۴۸ درصدی را تجربه خواهند کرد. انتظار می رود کمپانی هندی میکرومکس نیز رشدی ۷۴ درصدی داشته باشد، هرچند کل گوشی های هوشمند عرضه شده توسط این کمپانی به ۲۵ میلیون دستگاه خواهد رسید. در مقایسه با سه ماهه اول ۲۰۱۵، نام کمپانی هایی چون مایکروسافت، سونی و کولپد از این لیست خارج شده، چرا که فروش هر کدام از این کمپانی ها در مجموع کمتر از ۴ میلیون دستگاه بوده است.
IC Insight همچنین پیش بینی کرده که میزان فروش کل گوشی های هوشمند تا پایان سال جاری میلادی با افزاش ۵ درصدی همراه شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :