آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184475
تاریخ انتشار : 25 خرداد 1395 10:33
تعداد بازدید : 732

راه حل احیای شرکت پس از 10سال توقف

ساخت صندوق های فروشگاهی ITI را نجات می دهد

مدیر اجرایی کارخانه مخابرات راه دور ایران موسوم به آی تی آی گفت: تجهیزات خط جدید تولید بزودی به این کارخانه منتقل می شوند تا فعالیت این کارخانه پس از حدود 10 سال تعطیلی و رکود از سرگرفته شود.

ایرنا- مهدی محمدی نژاد افزود: در نخستین گام، تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید صندوق های فروشگاهی که همه اصناف ملزم به داشتن آن هستند در این کارخانه مستقر و نصب می شود.
وی ادامه داد: همزمان با جذب سرمایه گذاران خرد، سفارش تولید برای 200 هزار صندوق فروشگاهی را گرفته ایم و طرف قرارداد ما، وزارت امور اقتصادی و دارایی است و شرکتی از سوی اتاق اصناف برای اجرایی کردن این طرح به ما معرفی شده است.
مدیر اجرایی کارخانه مخابرات راه دور ایران گفت: راه اندازی این طرح می تواند زمینه اشتغال 250 نفر را فراهم کند و زمینه ساز فعالیت کارخانه به مدت دست کم پنج سال باشد.
وی ادامه داد: برنامه ما این بود که 11 اردیبهشت 95 همزمان با روز جهانی کارگر فرایند کار را آغاز کنیم اما به دلیل این که مطالبات کارکنان پرداخت نشده و احترامی که ما برای آنها قایل هستیم، این اقدام را به تعویق انداختیم تا خواسته آنها نیز به گوش مسوولان برسد و از این منظر، از تحصن آنها نیز حمایت
 کردیم.
محمدی نژاد با بیان پایان تحصن کارکنان بازنشسته کارخانه آی تی آی برای پیگیری مطالبات معوق در روز شنبه 22 خرداد جاری، افزود: از وعده ای که گفته می شود کمیسیون کارگری استان به کارکنان بازنشسته آی تی آی داده است اطلاعی ندارم.
وی با بیان این که پرداخت مطالبات کارگران بازنشسته کارخانه را بارها پیگیری کرده ایم، گفت: آن دسته از بازنشستگان کارخانه که روزهای گذشته با برپایی چادر در ورودی این کارخانه تحصن کرده بودند را از کارکنان خالص کارخانه می دانستیم و با تحصن آنها مخالفت نکردیم چرا که می خواستیم صدای آن ها به گوش مسوولان برسد.
مدیر اجرایی کارخانه مخابرات راه دور ایران گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس جلسه ای را با هدف رسیدگی به مسایل این کارخانه برنامه ریزی کرده است.
محمدی نژاد در پاسخ به پرسشی درباره زمان از سرگیری فعالیت کارخانه آی تی آی گفت: تجهیزات بزودی در کارخانه مستقر می شوند چرا که قرارداد تولید صندوق های فروشگاهی بسته شده اند.
وی افزود: تصور ما بر این است که راه اندازی کارخانه مدت زمان زیادی طول نکشد و در این زمینه، هفته آینده و پس از ورود تجهیزات، می توان زمان خاصی را برای شروع فعالیت کارخانه مطرح کرد.
یکی از کارگران بازنشسته کارخانه آی تی آی نیز در این باره گفت: به درخواست مسوولان استان فارس و با هدف فراهم کردن زمینه بازگشایی این کارخانه، به تحصن 16 روزه خود پایان دادیم.
وی افزود: وعده داده شده است که در جلسه هفته آینده کمیسیون کارگری استان فارس به درخواست ما برای پرداخت مطالبات رسیدگی شود.
به گفته این کارگر بازنشسته کارخانه آی تی آی، از سال 85 تاکنون حدود هزار و 226کارگر این کارخانه بازنشسته شدند که هنوز بعد از گذشت 10 سال نتوانسته اند حقوق و حق سنوات خود را که افزون بر 300 میلیارد ریال است دریافت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :