آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184472
تاریخ انتشار : 25 خرداد 1395 10:24
تعداد بازدید : 697

جزییات چگونگی تغییر نرخ تلفن و اینترنت

دولت درباره افزایش تعرفه تلفن ثابت تصمیم می گیرد

عضو کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی گفت: برآیند افزایش تعرفه تلفن ثابت و کاهش تعرفه اینترنت در سبد اقتصادی خانوار تفاوت چندانی نخواهد داشت.


فارس- احمد معتمدی از تصویب تعرفه های جدید تلفن ثابت و اینترنت در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خبر داد و گفت: پس از چندین جلسه بحث مفصل و اصلاح ایرادات، موضوع تعرفه های تلفن ثابت و اینترنت نهایی شد و به تصویب کمیسیون رسید.
عضو کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات گفت: تعرفه تلفن ثابت در برخی بخش ها به ویژه بخش شهری افزایش یافته و در برخی بخش ها ثابت مانده و تعرفه های اینترنت در دو بخش انتقال و ظرفیت طبق جداول متعددی کاهش یافته است.
وی با بیان تغییرات تعرفه های تلفن ثابت گفت: تعرفه های تلفن ثابت در سال های گذشته ثابت مانده بود و این وضع شرکت های مخابراتی را به شرایط بدی دچار کرد که در نتیجه خدمات مخابراتی بدی ارایه می شد.
معتمدی گفت: در سال های گذشته تلفن ثابت به شرایط 10 سال قبل تنزل پیدا کرد. در حالی که 10 سال پیش واگذاری تلفن ثابت تقریبا در تمام کشور به روز شده بود، در سال های اخیر به دلیل هزینه بر بودن، در توسعه سرمایه گذاری انجام نشد و بار دیگر برای تلفن ثابت صف انتظار ایجاد شد و مردم برای دریافت یک خط باید یک تا دو سال صبر می کردند.
عضو کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با توجه به این شرایط، نظر اغلب اعضای کمیسیون، جبران ثبات تعرفه های 10 ساله و حتی در برخی موارد کاهش تعرفه های مخابرات بود به نحوی که فشار چندانی به وضعیت اقتصادی خانوار وارد نشود که پیش بینی می کنیم، این تغییر قیمت ها به نفع کشور باشد.
وی گفت: در مجموع با کاهش قیمت های اینترنت و افزایش تعرفه های تلفن ثابت پیش بینی می کنیم برآیند این تغییرات در سبد اقتصادی خانوار برای مردم تفاوت چندانی نداشته باشد.
معتمدی خاطر نشان کرد: کاهش قیمت نیاز به تایید دولت ندارد، اما تمامی افزایش قیمت ها باید توسط دولت تایید شود که از این رو این مصوبه نیز پس از اخذ مجوز دولت اجرایی خواهد شد.
در عین حال خبرگزاری مهر نیز خبر داده که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات کاهش قیمت ۳۰ درصدی پهنای باند اینترنت را تصویب کرد و براین اساس مقرر شد قیمت اینترنت برای کاربران نهایی ۱۵ درصد کاهش یابد.
کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات شنبه شب در جلسه ای با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تعرفه های جدیدی برای سرویس اینترنت تصویب کرد. براساس مصوبات این جلسه، شرکت ارتباطات زیرساخت موظف شده است که پهنای باند اینترنت را به شرکت های سرویس دهنده اینترنتی با ۳۰ درصد کاهش قیمت نسبت به گذشته بفروشد.
موضوع گرانی قیمت پهنای باند اینترنت یکی از دلایلی بوده که تاکنون از سوی شرکت های اینترنتی به عنوان دلیل گرانی اینترنت مطرح شده است. براین اساس کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، با کاهش قیمت پهنای باند ورودی به کشور موافقت کرد.
طبق این تصمیم، مقرر شد با وجود کاهش قیمت پهنای باند اینترنت، سرویس دهندگان اینترنت نیز قیمت نهایی اینترنت به مصرف کننده را ۱۵درصد کاهش دهند.
دو سال پیش نیز وزارت ارتباطات شرکت های اینترنتی را موظف کرده بود که اینترنت را با ۲۰ درصد تخفیف به کاربران ارایه دهند اما این ۲۰ درصد برای کاربران نهایی ملموس نبود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :