آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184471
تاریخ انتشار : 25 خرداد 1395 10:24
تعداد بازدید : 893

وعده‌های رییس صندوق نوآوری و شکوفایی

شرکت های ورشکسته دانش بنیان احیا می شوند

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان این که در حال حاضر تعداد شرکت های دانش بنیان کشور به دو هزار و 409 شرکت رسیده است، گفت: تعداد طرح های مصوب شرکت های دانش بنیان در صندوق با تصویب هزار و 50 طرح دانش بنیان، برای نخستین بار از مرز هزار طرح گذشت.

ایرنا- بهزاد سلطانی افزود: تا پایان ماه جاری سومین رونمایی از محصولات خاتمه یافته فنی شرکت های دانش بنیان با حضور مسوولان کشوری برگزار خواهد شد.
وی افزود: برخی از محصولات رونمایی شده شرکت های دانش بنیان در دوره های گذشته اکنون علاوه بر راهیابی به بازار داخل به خارج از کشور نیز صادر می شود. 
سلطانی بیان کرد: در زمینه تامین دفاتر کار برای شرکت های دانش بنیان تاکنون چهار مورد دفاتر کار برای شرکت های دانش بنیان به پایان رسیده و به شرکت های دانشگاه های تربیت مدرس و صنعتی شریف واگذار شده است. 
وی افزود: در این زمینه دفاتر کاری برای مراکز شتابدهنده ها نیز اختصاص داده ایم و مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان نیز از دیگر دفاتر کاری است که از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی برای ارایه خدمات به شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده و اکنون ساختمان آن به عنوان نماد فناوری ایران به بهره برداری رسیده است. وی ادامه داد: در دنیا 3 نوع ساختمان با کاربردهای خاص وجود دارد، انکوباتورها یا مراکز رشد، مراکز شتابدهنده ها و مراکز فناوری از جمله این ساختمان ها هستند که در کشورهایی چون چین و کشورهای اروپایی این ساختمان های فناوری با نماد خاص تاسیس شده اند، ساختمان هایی که نمادی از فناوری در اکثر کشورها هستند. 
سلطانی با بیان این که برای راه اندازی این نوع ساختمان در کشور تاکنون اقدامی صورت نگرفته است، افزود: برای تشویق و ترغیب جوانان به سمت فعالیت های دانش بنیان به ایجاد این قبیل نمادهای فناوری در شهر نیاز داریم. 
وی گفت: وظیفه اصلی مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان، خدمات دهی متمرکز به شرکت های دانش بنیان تهران و سراسر کشور است. 
سلطانی افزود: در طبقه همکف مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان، نمایشگاه دایمی شرکت های دانش بنیان یا گالری فناوری برپا خواهد شد، در این نمایشگاه همچنین فناوری های پایان یافته شرکت های دانش بنیان به صورت سه بعدی در صفحه نمایشی ارایه خواهد شد. 
وی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان نباید زیرپله ای باشند گفت: درطبقه اول این مجتمع آمفی تاتر و اتاق های جلسات برای اجاره به شرکت های دانش بنیان درنظرگرفته شده تا شرکت های دانش بنیانی که امکانات برگزاری جلسات در ساختمان های کوچک خود را ندارند، جلسات خود را در این سالن ها برگزار کنند. 
وی یادآور شد: دو طبقه از این مجتمع برای استقرار کارگزاران فناوری و صندوق های پژوهش وفناوری درتهران در نظر گرفته شده است، دو طبقه آن نیز به شرکت های تجاری سازی فناوری که به شرکت ها سرویس می دهند در نظر گرفته شده است. 
وی ادامه داد: همچنین در نظر داریم یک طبقه از این مجتمع را برای راه اندازی یک پنجره واحد اختصاص دهیم تا نمایندگان دستگاه های دولتی از جمله سازمان مالیات، گمرک، ثبت شرکت ها که به شرکت های دانش بنیان خدمات ارایه می دهند، در آن مستقر شوند.
وی یادآور شد: در ساخت این ساختمان از مواد اولیه کاملا ایرانی با فناوری داخلی استفاده شده است.  
سلطانی در مورد دستورالعمل شرکت های بحران زده در صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: ما یک دستورالعملی با عنوان دستورالعمل شرکت های بحران زده داریم که می توانیم از شرکت های دانش بنیانی که در این وضعیت هستند و با بحران اقتصادی مواجه شده اند، حمایت کنیم.
وی گفت: در واقع اگر شرکت های ورشکسته قابل احیا باشند، طبق آن دستورالعمل مورد حمایت قرار می گیرند. تاکنون دو یا سه شرکت از این حمایت صندوق برخوردار شده اند.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: اگر بتوانیم یک شرکت ورشکسته که بحران زده شده است را احیا کنیم، می تواند به اندازه ۱۰ شرکت نوپا اثربخشی داشته باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :