آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184470
تاریخ انتشار : 25 خرداد 1395 10:24
تعداد بازدید : 741

ابلاغ مصوبه سازمان تنظیم مقررات در هفته آینده

شرکت های ندا به ازای گیگ مصرفی به زیرساخت پول می دهند

پس از چندین جلسه بررسی و ارایه نظرات اعضای کمیسیون تنظیم مقررات، نهایتا یکشنبه شب گذشته در ارتباط با این موضوع اجماع نظر حاصل شد و اعضا با کاهش قیمت اینترنت موافقت کردند. البته هنوز جزییات این موضوع اعلام رسمی نشده و همچنان مشخص نیست جزییات تغییرات صورت گرفته در زمینه اینترنت از چه قرار است.

فناوران- همان طور که وزیر ارتباطات پیش از این احتمال ارزان شدن نرخ اینترنت حداقل تا 15 درصد را اعلام کرده بود، بحث تغییر تعرفه اینترنت و تعیین رقمی به عنوان کف قیمت برای ارایه بسته های اینترنتی که طی هفته های اخیر در دستور کار کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مذکور قرار داشت در جلسه شب گذشته با نتایج جدیدی همراه شد.
 ابلاغ مصوبه در هفته آینده
رییس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‏‎ای تهران در این رابطه گفت: هنوز جزییات این جلسه را در اختیار ما قرار نداده‎اند که به نظر می‎رسد مصوبات آن هنوز امضا نشده است.
محمدرضا کریمی با بیان اینکه مصوبات کمیسیون سازمان تنظیم مقررات احتمالا هفته آینده امضا و ابلاغ خواهد شد، افزود: به احتمال بسیار زیاد با ابلاغ این مصوبات، قیمت پهنای باند و قیمت انتقال کاهشی 15 درصدی به همراه خواهد داشت.
وی  تصریح کرد: این مصوبه برای شرکت‎های انتقال داده بسیار مهم است و طبق آن شرکت ها به ازای متوسط گیگ مصرفی به شرکت زیرساخت هزینه پرداخت خواهند کرد.
 روش جدید تعیین قیمت اینترنت
در همین حال، سخنگوی کمیسیون اینترنت نظام صنفی رایانه ای تهران نیز در گفت و گو با فارس، روش جدید کمیسیون تنظیم مقررات برای کاهش جدید قیمت اینترنت در کشور را تشریح کرد.
علی توسلی در خصوص وعده وزیر ارتباطات برای کاهش قیمت اینترنت، اظهار داشت: پیرو این وعده کمیسیون تنظیم مقررات تغییر تعرفه های اینترنت را در دستور کار دارد و این موضوع در مرحله نهایی شدن است.
نایب رییس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‏‎ای استان تهران با تشریح روش کمیسیون برای کاهش تعرفه اینترنت، گفت: کاهش تعرفه اینترنت به روش محاسبه متوسط مصرف در دستور کار است.
وی توضیح داد: هم‏اکنون شرکت ها به میزان مشخصی پهنای باند و به همان اندازه لینک انتقال از شرکت ارتباطات زیرساخت خریداری می‎کنند. صرف نظر از اینکه شرکت ارایه دهنده اینترنت چقدر از این ظرفیت را به مشتریان خود می فروشد و چه میزان ظرفیت استفاده می کند، باید قیمت تمامی ظرفیت خریداری شده را به زیرساخت بپردازد.
توسلی گفت: در شیوه جدید محاسبه میزان مصرف (متوسط گیگ مصرفی) برای شرکت‎ها در دستور کار است. به این صورت که شرکت ها به ازای متوسط گیگ مصرفی به شرکت زیرساخت هزینه پرداخت می‎کنند و به این ترتیب با حذف هزینه اضافی پهنای باند مصرف نشده از بخشی از هزینه های شرکت ها کاسته و امکان کاهش قیمت فراهم می‎شود.
وی گفت: پیش بینی می‎کنیم با این روش تعرفه اینترنت در کشور کاهش یابد.
توسلی اظهار امیدواری کرد: با تغییرات مدیریتی جدید در شرکت ارتباطات زیرساخت، ایده‎های جدیدی مطرح می‎شود که می‎تواند در باز شدن گره های چند ساله اینترنت کشور کمک کننده باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :