آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184430
تاریخ انتشار : 24 خرداد 1395 11:58
تعداد بازدید : 777

روباتی که از دیوار راست بالا می رود

یک شرکت تولید جنگ افزارهای روباتیک نوعی تازه از خودروی بدون سرنشین جنگی به بازار معرفی کرده که می توان آن را برای مأموریت های مختلف طراحی و آماده کرد.

آنا- حذف انسان از میدان های نبرد یکی از آرزوهای امروز برای نبردهای فرداست و شرکت ها و ارتش های مختلف دنیا تلاش زیادی برای رسیدن به این هدف انجام می دهند. پهپادها یا همان هواپیماهای بدون خلبان، نخستین عضو این ارتش روباتیک هستند که هم اکنون جای خود را در عملیات هوایی به خوبی پیدا 
کرده اند.
اکنون شرکت IAI موفق به ساخت نوعی خودروی روباتیک شده که نام آن را «RoBattle» گذاشته است و می تواند در عملیات مختلفی از گشت و نگهبانی تا شناسایی و عملیات ایذایی به کار گرفته شود. این خودرو یک روبات مودولار است که با اتکا به یک سیستم که سازنده آن را «کیت مودولار» نام گذاشته است، می تواند عملیات مختلفی را انجام دهد.
کنترل حرکات وسیله نقلیه، نقشه خوانی و رانندگی، حسگرها و محل حمل بار، همگی بخش های مختلف این سیستم هستند که قابلیت های زیادی را برای این روبات ایجاد می کنند.
به عنوان مثال این روبات بسته به مأموریت خود می تواند از چرخ یا از شنی (زنجیرهای حرکت مانند آنچه در تانک و بولدوزر مورد استفاده است) برای حرکت استفاده کند و محل حمل بار این روبات می تواند از مهمات، آذوقه یا یک مسلسل روباتیک کنترل از راه دور پر شود تا برای مأموریت به کار گرفته شود.
روبتل قرار است در نمایشگاه دفاعی اروپا در فرانسه که از امروز (13 ژوئن) آغاز می شود، به نمایش گذاشته شود. بخشی از توانمندی های این روبات از جمله عبور از زمین های دشوار و بالا رفتن از دیوار را می توان در ویدیوی منتشر شده از قابلیت های این روبات تماشا کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :