آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184421
تاریخ انتشار : 24 خرداد 1395 11:48
تعداد بازدید : 699

اوباما سرانجام بلک بری را کنار گذاشت

باراک اوباما رییس جمهور آمریکا سرانجام امکان یافت به جای گوشی قدیمی بلک بری خود از گوشی جدیدتری استفاده کند، هر چند وی در این زمینه هم از محدودیت های خاصی برخوردار خواهد بود.

فارس- اوباما به دلایل امنیتی همچنان حق نخواهد داشت از گوشی خود برای عکاسی، ارسال پیام و حتی پخش موسیقی استفاده کند.وی در این مورد به شوخی گفته است: با این وضعیت اوضاع شبیه این است که یک بچه سه ساله از گوشی های اسباب بازی که فقط چند قطعه آهنگ پخش می کنند، استفاده کند.گوشی بلک بری اوباما در زمانی که وی پا به کاخ سفید گذاشت، گوشی پیشرفته ای بود، اما در سال های اخیر فناوری به سرعت پیشرفت کرده است.وی به علت مشکلات امنیتی اجازه استفاده از آیفون را هم نداشته است.هنوز فاش نشده که اوباما از چه گوشی به جای گوشی بلک بری کهنه اش استفاده می کند، اما ممکن است یک گوشی آندروییدی باشد.
در سال 2014 اعلام شد که کاخ سفید در حال آزمایش گوشی های آندروییدی تازه ای است که قابلیت کاربرد ایمن را دارند. همچنین در ماه آوریل مشخص شد که برخی کارکنان کاخ سفید از آیفون استفاده می کنند.
برخی منابع هم می گویند اوباما هنوز از یک گوشی بلک بری استفاده می کند. اما این گوشی کاملا ارتقا یافته و به شدت ایمن شده است. لذا بعید نیست گوشی مورد استفاده اوباما همچنان یک بلک بری باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :