آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184419
تاریخ انتشار : 24 خرداد 1395 11:46
تعداد بازدید : 753

رییس کنفدراسیون صادرات اعلام کرد:

تداوم سقوط صادرات در سال 95

رییس کنفدراسیون صادرات ایران با گلایه از فشارهای مالیاتی مضاعف بر صادرکنندگان، گفت: تسهیلات بسته صادراتی جدید دولت در حالی ارزان قیمت نامیده می شود که کف سود آن، ۱۶ درصد است.


مهر- محمد لاهوتی گفت: متاسفانه تسهیلات جدید دولت در قالب بسته حمایت از صادرات در شرایطی ارزان قیمت نامیده می شود که کف نرخ سود این تسهیلات، ۱۶ درصد است در حالی که تورم کشور هم اکنون ۱۰ درصد است.
رییس کنفدراسیون صادرات ایران افزود: علاوه بر این، دولت فشارهای مالیاتی را بر صادرکنندگان اعمال می کند که منجر به کاهش صادرات خواهد شد در حالی که همه دولتمردان صحبت از تشویق صادرات در شرایط اقتصاد مقاومتی می کنند، اما متاسفانه شاهد افزایش فشار بر صادرکنندگان هستیم.
وی تصریح کرد: اگرچه برای صادرات غیرنفتی کشور در قالب بسته جدید، وام بلاعوض دیده شده، اما میزان هزار میلیارد تومانی این وام بسیار ناچیز است و نمی‎تواند مقدمات یک جهش صادراتی را فراهم کند، ضمن اینکه دو هزار میلیارد تومان نیز برای ارایه تسهیلات ارزان قیمت به بخش صادرات کشور در نظر گرفته شده که متاسفانه کف نرخ سود آن علی‎رغم عنوانش، ۱۶ درصد است.
به گفته لاهوتی، کار توسعه صادرات غیرنفتی اگرچه همه مسوولان کشور تاکید بر افزایش آن دارند، در سال ۹۵ بسیار سخت است و نمی‎توان امیدوار بود که اتفاق خاصی در حوزه صادرات در سال جاری رخ دهد. بنابراین دولت باید برای این موضوع فکری کرده و از وارد آوردن فشارهای مالیاتی بر صادرکنندگان بپرهیزد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :