آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184413
تاریخ انتشار : 24 خرداد 1395 11:39
تعداد بازدید : 837

وعده کاهش 4 برابری نرخ اتصال به سایت های داخلی

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: تعرفه اتصال به سایت های داخلی تا پایان سال به یک چهارم تعرفه فعلی اینترنت، کاهش می یابد.

مهر- ابوالحسن فیروزآبادی در یک برنامه تلویزیونی از کاهش چهار برابری هزینه دسترسی به محتوای داخلی اینترنت تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: تعرفه و هزینه استفاده از خدمات شبکه ملی اطلاعات، نصف تعرفه استفاده از اطلاعات مشابه سایت های خارجی خواهد شد.
وی با بیان اینکه تلاش می شود تا آخر سال این تعرفه به یک چهارم کاهش یابد، گفت: با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، کیفیت و سرعت خدمات در مقایسه با خدمات مشابه خارجی بهتر و بیشتر می شود. این شبکه، مستقل و با مدیریت داخلی ارتباطات داخل کشور است و قابلیت اتصال به شبکه های جهانی را نیز دارد.
وی با بیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه فنی شبکه ملی اطلاعات صورت گرفته است، گفت: نخستین مرکز تبادل داده ٢٧ اردیبهشت امسال در تهران افتتاح شد که ترافیک این مرکز از ۲۵ گیگابیت بر ثانیه فعلی به ۸۰ گیگابیت بر ثانیه تا آخر خرداد می رسد.رییس مرکز ملی فضای مجازی ادامه داد: تا پایان این هفته نیز مراکز تبادل ترافیک در شیراز و تبریز هم راه اندازی می شود و همه عرضه کنندگان خدمات و محتوای اطلاعاتی در داخل کشور در چارچوب این شبکه کار می کنند.فیروزآبادی از اتصال همه اپراتورها، بخش بزرگی از FCPها و دو دانشگاه به این شبکه خبر داد و افزود: امیدواریم تا هفته آینده بانک ها هم به این شبکه متصل شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :