آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184409
تاریخ انتشار : 24 خرداد 1395 11:33
تعداد بازدید : 759

حمایت اسپیلبرگ از فناوری واقعیت مجازی

استیون اسپیلبرگ یه عنوان یکی از کارگردانان پیشگام در زمینه فناوری، تصمیم دارد که در زمینه واقعیت مجازی نیز فعالیت کند، هرچند که حدود یک ماه پیش، ورود فناوری واقعیت مجازی به عرصه سینما را خطرآفرین دانسته بود.

TheVerge- اسپیلبرگ ماه گذشته، واقعیت مجازی را یک ویروس نامید که با سرعت در حال شیوع است. 
با این حال اسپیلبرگ تصمیم گرفته که از این فناوری در سینما حمایت کند. جزییات این خبر هنوز به طور کامل منتشر نشده، ولی گفته می شود که اسپیلبرگ اعلام آمادگی کرده است تا در تهیه محتوایی کاملا خانواده محور برای واقعیت مجازی همکاری کند. 
اسپیلبرگ قرار است با کمپانی Virtual Reality روی این پروژه همکاری کند و این شرکت همکاری اسپیلبرگ را در این پروژه تایید کرده و افزوده است که برای این پروژه 23 میلیون دلار بودجه در نظر گرفته شده است. اسپیلبرگ مشاور و یکی از سهامداران این کمپانی است. 
در مراسم پرسش و پاسخی که در خصوص توسعه فیلمسازی بر پایه قابلیت واقعیت مجازی برگزار شد، رابرت استرومبورگ، موسس و سرپرست شرکت VCR که در زمینه تولید محتوای ویژه برپایه فناوری واقعیت مجازی فعالیت می کند، گفت: توسعه فیلمسازی برپایه قابلیت های واقعیت مجازی نیاز به پیاده سازی سیاست هایی با هدف جذب فیلم سازهای مشهور دارد تا بازیگران مطرح این عرصه دست به کار شوند.
به عنوان نمونه، شرکت ما در حال همکاری با استیون اسپیلبرگ در پروژه ای منحصرا برپایه این فناوری است.
در حالی که از جزییات این خبر و اینکه این پروژه در چه مرحله ای قرار دارد اطلاعاتی در دست نیست، می توان به این نتیجه رسید که واقعیت مجازی علاقه و توجه زیادی را به خود جلب کرده است. این علاقه با ورود جنبه هایی جدید مانند Daydream گوگل هر چه بیشتر نیز خواهد شد که با خود محتوا و ابزارهای بیشتری مرتبط با واقعیت افزوده را به ارمغان خواهد آورد.
 بدین ترتیب می توان امیدوار بود که واقعیت مجازی از انحصار بخش خاصی از بازار خارج شود و در اختیار همه علاقه مندان قرار گیرد. از آنجایی که تولیدکنندگان متعددی برای تولید گوشی های موبایل منطبق با Daydream اعلام آمادگی کرده اند، می توان امیدوار بود که این آرزو نیز به تحقق بپیوندد و افراد بیشتری از فناوری واقعیت مجازی بهره مند شوند. 
در ضمن اگر تولید محتوا برای این فناوری نیز توسط افرادی همچون اسپیلبرگ انجام شود افراد بیشتری مشتاق استفاده از آن خواهند بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :