آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184396
تاریخ انتشار : 24 خرداد 1395 10:57
تعداد بازدید : 573

قرارداد یک میلیارد یورویی مخابرات در پسابرجام

انعقاد قرارداد فاینانس به مبلغ یک میلیارد یورو مهمترین دستاوردی است که اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) برای شرکت مخابرات ایران به همراه داشته و این شرکت را در مسیر تعامل مثبت با جهان قرار داده است.

ایرنا- اجرایی شدن برجام از دی ماه سال 94 و لغو تحریم ها، انتظار چندساله فعالان بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) کشورمان را برای حضور در بازارهای جهانی و همکاری با شرکت های مطرح بین المللی برای انتقال فناوری به پایان رساند و فعالان این عرصه خود را برای چیدن میوه های برجام آماده کردند.
مخابرات ایران نخستین فعال بخش دولتی فاوا بود که توانست با انعقاد قرارداد فاینانس با یک وندور خارجی (تامین کننده خارجی) پیشگام در عرصه تعامل با دنیای خارج در پسابرجام باشد.
سخنگوی مخابرات ایران در این باره گفت: پس از اجرای برجام و در6 ماهه اخیر شرکت مخابرات ایران توانست با انعقاد قرارداد فاینانس یک میلیارد یورویی با یک تامین کننده بین المللی قطعات، برای خرید نیازهای خود اقدام کند. به گفته زارعیان، مخابرات علاوه بر انعقاد این قرارداد موفق به امضای 3 تفاهمنامه با چند کشور خارجی شده که انعقاد تفاهمنامه با شرکت کی.تی(K.T)  کره جنوبی به مرحله ای رسیده است که مشاوران این شرکت اکنون در کشورمان حضور دارند و مشغول مشاوره با شرکت های ایرانی هستند.
زارعیان به انعقاد تفاهمنامه با شرکت قزاق تل قزاقستان نیز پرداخت و گفت: علاوه بر خرید خدمات مورد نیاز از این شرکت مقرر شده ایران نیز خدمات فنی و مهندسی مورد نیاز قزاقستان را به این کشور ارایه دهد. سخنگوی مخابرات ایران انعقاد تفاهمنامه با ایتال تل ایتالیا را دستاورد مهم دیگر پسابرجام این شرکت اعلام کرد که در راستای تجهیز شبکه انتقال بوده و اکنون وارد مرحله کارشناسی شده است. شرکت مخابرات ایران در پسابرجام تنها به این قراردادها و تفاهمنامه ها بسنده نکرده و اکنون برای خرید قطعات مورد نیاز و رفع نیازهای صنعت مخابرات ایران درحال رایزنی با سایر وندورهای مطرح جهانی است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :