آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184359
تاریخ انتشار : 23 خرداد 1395 11:41
تعداد بازدید : 609

دست مصنوعی با الهام از فیلم ها سال آینده به بازار می آید

یک تیم فوق حرفه ای از چند شرکت فعال در حوزه اندام های مصنوعی همکاری تازه ای را با یکدیگر آغاز کرده اند تا طی یک سال آینده دستی مصنوعی مانند آنچه در فیلم مرد آهنی و دیگر فیلم ها دیده می شود به بازار بفرستند.

آنا- لباس روباتیک بسیار جالب «تونی استارک» در فیلم مرد آهنین و مجموعه فیلم های «انتقام جویان»، بازوی روباتیک آرنولد در فیلم های «نابودگر» و مجموعه ای کامل از تخیلات هالیوود درباره اندام های روباتیک مصنوعی و آینده انسان، مبتکران را به این فکر انداخته است که برای رسیدن به چنین آینده ای تلاش کنند. 
پیش از این نیز نمونه هایی از دست های مصنوعی برای افراد معلول طراحی و با موفقیت آزمایش شده است اما اکنون به جای ساخت یک نمونه، تصمیم مبتکران برای تولید انبوه چنین محصولاتی جدی است. شرکت های «اسکوئر انیکس» و «ادوس مونترال» به همراه «اوپن بایونیکز» که یک شرکت مشهور در حوزه تولید اندام های مصنوعی ارزان قیمت است با یکدیگر تیمی را تشکیل داده اند تا بازویی روباتیک برای استفاده در افرادی که اندام خود را از دست داده اند تولید کنند. 
بنابر طرح اعلام شده، این بازو قرار است تا یک سال آینده به بازار عرضه شود. عکس های بالا و پایین دو نمونه از بازوهایی است که شخصیت های «جنسن و تایتان» در فیلم های تخیلی از آنها استفاده می کردند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :