آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184331
تاریخ انتشار : 23 خرداد 1395 10:40
تعداد بازدید : 672

بر اساس برنامه‌ریزی و تا سال 2021

هوواوی رتبه نخست بازار موبایل دنیا را می خواهد

یکی از مدیران ارشد هوواوی اعلام کرد که این کمپانی درصدد است تا سال 2021 با کنار زدن سامسونگ و اپل جایگاه شماره یک را به خود اختصاص دهد.

فناوران - بر اساس گزارش Zdnet، ریچارد یو یکی از مدیران ارشد هوواوی در کنفرانس Converge 2016 از نقشه راه چینی ها در طول 5 سال آینده سخن گفته است.
هوواوی در حال حاضر سومین تولیدکننده بزرگ گوشی هوشمند در جهان است و از این بازار 8/3 درصد سهم دارد که نسبت به سامسونگ با 23 درصد و اپل 15 درصد سهم فاصله زیادی 
دارد.
هوواوی در طول چند سال گذشته روندی رو به رشدی داشته است. بر اساس گزارش IDC، از آغاز سال جاری میلادی، هوواوی رشدی 59 درصدی در عرضه موبایل های هوشمند داشته، این در حالی است که شرکت اپل در طول مدت مشابه افت 14 درصدی را تجربه کرده است و سامسونگ پیشرفت زیادی نداشته و تقریبا شرایط یکسانی داشته است.
بر اساس گزارش یو، هوواوی قصد دارد تا سال 2021 میلادی، 25 درصد از سهم بازار گوشی های هوشمند در جهان را از آن خود کند. با توجه به کاهش رشد بازار گوشی های هوشمند و نیز قرار گرفتن سهم قابل توجهی از بازار در دسترس تولیدکنندگان محلی، مطمئناً هوواوی هدفی بسیار جاه طلبانه برای خود تعیین کرده است. اما مدیران هوواوی معتقدند که این کمپانی در تحقق اهداف خود مصرانه تلاش می کند. 
گزارش ها حاکی است، در همین راستا هوواوی سال 2015 حدود 9/2 میلیون دلار برای بخش تحقیق و توسعه خود هزینه کرده این در حالی است که اپل برای این بخش 8/1 میلیون دلار هزینه کرده است.
مدیران هوواوی معتقدند، اگر این کمپانی حضوری قدرتمند در بازار نداشته باشد، قادر نخواهد بود به تولیدکننده شماره یک جهان بدل شود، بنابراین چینی ها از این پس گوشی های پرچمدار و قدرتمند بیشتری تولید و راهی بازار خواهند کرد. 
یکی از موانع بزرگ هوواوی در تحقق اهدافش، بدون شک کنار زدن شرکت اپل خواهد بود که بازار ایالات متحده را در تصرف کامل خود دارد.
در حال حاضر، هوواوی گوشی های پرچمدارش را از طریق فروشگاه اینترنتی به بازار آمریکا عرضه نمی کند اما این روند شاید تا اواخر سال جاری میلادی تغییر کند و سیاست جدیدی برای عرضه گوشی های هوشمندش به شکل آنلاین در بازار آمریکا در پیش گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :