آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184212
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1395 11:6
تعداد بازدید : 581

کسبه در انتظار روزه گشایی بازار

در هفته ای که گذشت بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری بنا به دلایلی همچون تشدید نوسان نرخ دلار آزاد و فرا رسیدن ماه رمضان روزهای کم مشتری تری را نسبت به قبل گذراند.


فناوران- هفته گذشته نرخ دلار آزاد بین رقم های 3 هزار و 450 تا 3 هزار و 470 تومان در نوسان بود و این موضوع اگر چه به تغییرات قیمت در بازار منجر نشد، اما یکی از دلایل کاهش میزان مراجعه به بازار اعلام شده است.
بر اساس اعلام کارشناسان، با توجه به فرا رسیدن ماه رمضان، بازار روزهای کم رونقی را می گذراند و از آنجا که زمان افطار نزدیک به تعطیلی بازار است بازار در این یک ماه مخاطب چندانی نخواهد داشت.
علی رستمی، یکی از فعالان بازار کامپیوتر در این زمینه می گوید: هر سال در ایام رمضان بازار کامپیوتر وارد یک دوره استراحت یک ماهه می شود و کسبه هم به این موضوع عادت کرده اند. اما امسال با توجه به این که رکود حاکم بر بازار طولانی شده و از ماه ها قبل بازار درگیر این رکود بوده است، رکود بازار در ایام رمضان به فروشندگان فشار می آورد.
به گفته کارشناسان، در شرایط فعلی برخی از کسبه به دوران پس از ماه رمضان دل بسته و امیدوارند پایان ماه رمضان و همزمانی آن با پایان امتحانات دانشگاه ها و مدارس موجب شود بازار تا حدودی از رکود خارج شود.
اما در مقابل گروه دیگری بر این باورند که رکود حاکم بر بازار ربطی به ماه رمضان و امتحانات دانشجویان ندارد و تا زمانی که مشکلات بازار رفع و نرخ دلار آزاد تثبیت نشود از رونق در بازار خبری نخواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :