آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184108
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1395 11:28
تعداد بازدید : 684

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد؛

راه‏اندازی صندوق سرمایه‎گذاری خطرپذیر در فناوری

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلام راه‎اندازی صندوق‎های خطرپذیر تا پایان سال جاری گفت: بنا داریم سال 95 سال اوج‎گیری سرمایه‎گذاری خطرپذیر و غیرخطرپذیر روی طرح‎های دانش بنیان باشد.


مهر- بهزاد گفت: طبق آیین‎نامه با ترکیب مالکیت ۵۱ درصدی بخش‎خصوصی و ۴۹ درصدی صندوق نوآوری و شکوفایی صندوق‎های سرمایه‎گذاری خطرپذیر قابل راه اندازی هستند. بنابراین باید شرایط را برای حضور بخش‎خصوصی در این زمینه فراهم کرد که این زمینه با راه‎اندازی و تاسیس صندوق‎های خطرپذیر امکان‎پذیر خواهد شد.
سلطانی گفت: اکنون چند تقاضا در کشور وجود دارد و  در صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در حال بررسی است تا انشاالله این صندوق‎ها برای اجرایی شدن طرح‎ها راه‎اندازی شوند.
وی تاکید کرد: در حال حاضر صندوق‎های پژوهش و فناوری خطرپذیر روی طرح‎های دانش‎بنیان سرمایه‎گذاری نمی‎کنند و ما بنا داریم که این صندوق‎ها را به سمت سرمایه‎گذاری خطرپذیر بکشانیم یا اینکه صندوق‎های جدیدی راه‎اندازی کنیم.
به گفته سلطانی، بخش‎خصوصی در ایران هنوز معنی ندارد و تجربه کافی در این زمینه داریم اما سعی می‎کنیم که سرمایه‏گذاری از سوی بخش خصوصی به خصوص سرمایه‏گذاری خطرپذیر را در کشور جا بیاندازیم.
وی ادامه داد: قصد داریم امسال سرمایه‎گذاری‎های خطر پذیر و غیر خطر پذیر را به اوج خود برسانیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :