آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184023
تاریخ انتشار : 18 خرداد 1395 11:4
تعداد بازدید : 654

اتاق اصناف ایران در دستور کار دارد

ساماندهی بنگاه‏های صنفی به منظور جلوگیری از ارایه کالاهای قاچاق

رییس اتاق اصناف ایران اولین راه داشتن یک اقتصاد سالم را برخورد با پدیده قاچاق دانست و گفت: شعار توسعه صادرات و توجه به تولید را می دهیم ولی در عمل بیشترین توجه به واسطه گری است.


تسنیم- علی فاضلی افزود: ما در موضوعات کلان، برتری منافع ملی را بر منافع فردی ترجیح دادیم و حاصل کار پیشرفت‎هایی بود که بعد از انقلاب شاهد آن هستیم، اما در بحث اقتصادی این کار را نکردیم.
فاضلی تصریح کرد: در بخش اقتصادی چون منافع فردی بر منافع ملی برتری دارد، قاچاق نهادینه شده است. برخورد با کالای قاچاق یک عزم ملی می‏طلبد و در این خصوص اصناف قطعا در کنار دولت قرار دارند و موضوع ساماندهی بنگاه‏های صنفی به منظور جلوگیری از ارایه کالاهای قاچاق در دستور کار قرار دارد. 
رییس اتاق اصناف ایران اولین راه داشتن یک اقتصاد سالم و توجه به تولید را برخورد با پدیده قاچاق اعلام کرد و تصریح کرد: در صورت نیاز به واردات می توان با مذاکره با تولید کنندگان خارجی، کالای شناسنامه دار مورد نیاز را با همکاری خارجی‎ها در داخل تولید کرد.
وی گفت: 8 سال است که رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی تاکید دارند، اما ابزارهای حمایتی از تولید انجام نشده است؛ مردم محور شدن اقتصاد در دستور کار قرار گرفت اما عملی نشده است. در تدوین اقتصاد مقاومتی نگاه رهبر معظم انقلاب به مردمی شدن اقتصاد است که این اتفاق با کمک دولت و مجلس محقق می شود و برای آن باید فعالیت بیشتری کرد.
رییس اتاق اصناف ایران گفت: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری صادرات غیر نفتی است که باید در توسعه صادرات به آن توجه جدی شود؛ اما متاسفانه در این بخش نگاه جامع و مطلوبی را شاهد نیستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :