آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18382
تاریخ انتشار : 1 آذر 1391 9:44
تعداد بازدید : 515

معامله 1/2میلیارد دلاری سیسکو و مراکی کلید خورد

شرکت سیسکو، یکی از بر ترین عرضه کنندگان راهکار ها و سیستم های شبکه ای در جهان از خرید شرکت مراکی (Meraki) به قیمت 2/1 میلیارد دلار خبر داده است.

 همکاران سیستم- شرکت مراکی راهکارهایی برای مدیریت شبکه‌های بی‌سیم، برنامه‌های امنیتی و ابزارهای همراه عرضه می‌کند که مبتنی بر فناوری پردازش ابری است.
خرید مراکی، به سیسکو اجازه می‌دهد راهبرد خود را در زمینه عرضه راهکارهای نرم‌افزاری برای تسهیل مدیریت شبکه‌ها، کمک به مشتریان برای استفاده از ابزارهای همراه و کسب درآمد از فرصت‌های جدید پیش‌رو عملی کند. سیسکو در حالی اقدام به خرید مراکی کرده است که چند روز پیش هم 125 میلیون دلار را صرف خرید یکی از عرضه‌کنندگان ابزارهای مدیریت پردازش ابری به نام کلوپیا کرده بود.
سیسکو قصد دارد از راهکارهای شرکت مراکی برای کسب و کارهای بخش‌های میانی بازار که می‌خواهند شبکه‌های خود را از طریق فناوری‌های پردازش ابری مدیریت کنند، استفاده کند.
 مراکی در سال 2006 توسط گروهی از داوطلبان دکتری در موسسه تکنولوژی ماساچوست (ام آی تی) تاسیس شد. این شرکت در حال حاضر خصوصی است. مالکان و موسسان آن قبل از پیشنهاد سیسکو برای خرید، قصد داشتند سهام آن را در بورس عرضه و شرکت را به سهامی عام تبدیل کنند. به همین دلیل در ابتدا مخالف پیشنهاد شرکت سیسکو بودند، اما پس از مدتی این پیشنهاد خرید را پذیرفتند. تخمین زده می‌شود درآمد این شرکت در سال جاری میلادی به 100 میلیون دلار برسد. مراکی به خاطر وضعیت نقدینگی مثبتی که امسال داشته توانسته کارکنان خود را از 120 نفر به 330 نفر افزایش دهد. این شرکت توانسته در 145 کشور جهان حدود 1800 سازمان و شرکت را جذب راهکار‌ها و محصولات خود کند.
بر اساس این گزارش، شرکت سیسکو قصد دارد در سه ماهه دوم سال مالی 2013 پرونده خرید مراکی را ببندد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :