آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18381
تاریخ انتشار : 1 آذر 1391 9:43
تعداد بازدید : 607

گارتنر اعلام کرد

سقوط نوکیا به رده هفتم جدول هوشمندسازان

گارتنر جدیدترین تحلیل خود از بازار تلفن همراه دنیا را اعلام کرد که بر اساس آن جایگاه نوکیا در طول سه ماهه سوم تابستان در میان تولیدکنندگان گوشی های هوشمند به رده هفتم نزول کرد.

سلولارنیوز- موسسه تحقیقاتی گارتنر اعلام کرد که در طول سه ماهه سوم سال 2012، 428 میلیون دستگاه گوشی به فروش رسید.
فرش گوشی‌های هوشمند 6/39 درصد کل گوشی‌های موبایل را به خود اختصاص داد و فروش این مدل گوشی‌ها با رشد 9/46 درصدی نسبت به سه ماهه سوم سال 2011 همراه بوده است.
در حالی که میزان فروش گوشی تلفن همراه سال به سال با کاهش همراه است، اما تحلیل‌گران گارتنر می‌گویند پس از چند فصل کاهش فروش گوشی، سه ماهه تابستان امسال درخواست برای گوشی در بازارهای در حال توسعه افزایش چشمگیری داشت.
فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه سوم سال 2012، 2/169 میلیون دستگاه اعلام شد و سامسونگ و اپل عنوان پیشرو را در این بازار به خود اختصاص دادند.
نوکیا در بخش فروش کل گوشی‌هایش عنوان سوم جدول را به خود اختصاص داد، اما در بخش گوشی‌های هوشمند در رده هفتم جدول تولیدکنندگان قرار گرفت.
بر این اساس، شرکت کانادایی RIM تولیدکننده گوشی‌های بلک‌بری در رده سوم قرار گرفت و جای نوکیا
نشست.
سامسونگ در این بازار توانست در طول سه ماهه سوم سال‌جاری 98 میلیون دستگاه گوشی به فروش برساند و سالانه 6/18 درصد رشد را برای خود به ثبت برساند.
سری گوشی‌های Galaxy سامسونگ که با قیمت‌های مختلفی در بازار عرضه شده‌اند با درخواست زیادی از سوی کاربران روبه‌رو هستند با این حال اپل با یک مدل دستگاه توانسته جایگاه دوم جدول را به خود اختصاص
دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :