آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18377
تاریخ انتشار : 1 آذر 1391 9:38
تعداد بازدید : 790

اجرایی شدن امضای دیجیتالی در بانک ها از اول آذر ماه

در نشست تخصصی با عنوان «راه اندازی چک الکترونیکی راهبردی در راستای گسترش تجارت الکترونیکی و توسعه اقتصادی» از اجرایی شدن امضای دیجیتالی در بانک ها از اول آذر ماه خبر داده شد.

ایسنا- احمدی، نماینده بانک مرکزی با بیان اینکه بانک مرکزی آماده همه‌گونه همکاری با دستگاه‌های مربوطه در زمینه توسعه خدمات الکترونیکی در نظام بانکی است، گفت: همان‌طور که می‌دانید وزارت بازرگانی در چند سال گذشته اقدام به راه‌اندازی سامانه امضای دیجیتالی به صورت گسترده با سرمایه‌گذاری عمده کرده است که این کار باعث توسعه زیرساخت‌های مربوط به تجارت الکترونیکی در زمینه امضای دیجیتالی شده است.
 وی گفت: توسعه تجارت الکترونیکی یکی از محورهای اساسی مسوولان برای دستیابی به توسعه اقتصادی کشور بر اساس سند چشم‌انداز است.
 همچنین محمدباقر نوبخت معاون پژوهش‌های اقتصادی مرکز تحقیقات استراتژیک در این نشست گفت: ایجاد هر سامانه جدیدی در حوزه تجارت الکترونیکی نیازمند همکاری و همراهی همه دستگاه‌ها دارد.
  معاون پژوهش‌های اقتصادی مرکز تحقیقات استراتژیک گفت: رهگیری چک‌های بانکی از طریق سیستم الکترونیکی و حتی استفاده از چک‌های الکترونیکی به جای چک‌های کاغذی راهکاری مناسب در توسعه فعالیت‌های بانکی و کاهش چک‌های برگشتی است.  وی با بیان اینکه متاسفانه هنوز نتوانسته‌ایم به اهداف پنج ساله نخست برنامه سند چشم‌انداز 20 ساله دست پیدا کنیم، گفت: در راستای توسعه تجارت الکترونیکی، بانکداری الکترونیکی نقش مهمی در توسعه فعالیت‌های اقتصادی کشور دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :